Kamerový systém pribudol v obciach Horné Zahorany i Španie Pole

Horné Zahorany

V obciach Horné Zahorany i Španie Pole majú nový kamerový systém. Slúžiť má ako prevencia proti kriminalite. Monitoruje verejné priestranstvá. V Horných Zahoranoch na tento účel obec z prostriedkov Banskobystrického samosprávneho kraja získala 1 100 eur, v Špaňom Poli 1 500 eur.

Ako pre vobraze.sk priblížila starostka Zuzana Vysokaiová z Horných Zahorian, aj v malých obciach pociťujú pohyb cudzích osôb. „Nie vždy s čistými úmyslami, a keďže z roka na rok pribúdajú podvody na starších ľuďoch, musíme použiť všetky dostupné preventívne nástroje, ktoré v prípade potreby poslúžia polícii na objasnenie kriminálnych činov, či prečinov,“ povedala Vysokaiová. Spomenula, že kamerový systém doposiaľ nemali a verejné priestory monitorujú štyri nové kamery. Kamerový systém je už funkčný a upozorňuje naň tabuľa pri vstupe do obce. Na kamerový systém doplatili z obecných financií 1 600 eur.

V Horných Zahoranoch sa o funkciu starostky v komunálnych voľbách na konci októbra uchádzala len Zuzana Vysokaiová (Hlas-SD). V obci Španie Pole kandidoval na starostu iba Vladimír Bien (nezávislý).

Zdroj: vobraze.sk

BBSK