Cenu mesta si v Poltári preberú Vývleková a Sihelská. Ocenia tiež Terema in memoriam a mladých dobrovoľných hasičov

Mladí dobrovoľní hasiči z Poltára sú úspešní

Cenu mestu udelia v Poltári Dagmar Vývlekovej a Márii Sihelskej. Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva ešte na júnovom zasadnutí. Ocenenie si prevezmú v septembri počas podujatia GombovecFest. V prípade Vývlekovej to bude za kultúrny rozvoj a úspešnú reprezentáciu na hudobnej scéne doma i v zahraničí. „Dagmar Vývleková bola dlhoročnou členkou Zboru pre občianske záležitosti, ďalej učiteľkou v poltárskej ZUŠ, ako aj zástupkyňou riaditeľky. V súčasnosti žije v Česku. Pôsobí ako speváčka v duu Piacere, a to spoločne s klaviristom Pavlom Kratochvílom. Úspešne reprezentuje rodný Poltár,“ uviedla pre vobraze.sk Jozefína Očenášová z kancelárie primátora Poltára.

Mária Sihelská bude ocenená za aktívnu prácu v ZUŠ, za rozvoj hudobnej a umeleckej činnosti, za prípravu a výchovu nových talentov, šírenie dobrého mena mesta Poltár a regiónu. „Pôsobí ako hudobná pedagogička v poltárskej ZUŠ. Vedie spevácky zbor Krištálik, dlhodobo napríklad diriguje aj miešaný spevácky zbor v kostole sv. Cyrila a Metoda v Poltári,“ priblížila Očenášová.

Poslanecký zbor tiež zobral na vedomie udelenie Ceny primátora pre Ivana Terema in memoriam za aktívnu a úspešnú trénerskú činnosť počas svojho života a prínos v oblasti športu, ako aj udelenie ocenenia Čin roka primátorom. To sa týka kolektívu mladých hasičov z poltárskeho DHZ za mimoriadne výsledky v športe v roku 2022. „Získali titul majstri Slovenska v požiarnom útoku a v disciplínach CTIF,“ doplnila pracovníčka mestského úradu. Ivan Terem bol spätý s volejbalom.

Zdroj: vobraze.sk, foto: MsÚ Poltár