Vianočný stromček vozia na Dúžavskú cestu už niekoľko rokov

Vianočný stromček pripomínajúci atmosféru blížiacich sa sviatkov majú už aj na Sídlisku Dúžavská cesta v Rimavskej Sobote. Pracovníci Technických služieb ho tam priviezli v stredu predpoludním. Išlo o nadrozmernú prepravu traktorom, ktorý sprevádzali osobné autá s pracovníkmi. Kmeň stromu upravili na presný rozmer na mieste motorovou pílou a žeriavom ho osadili do stojana.

Prácu sledovalo niekoľko okoloidúcich. Deti zo základnej školy pozerali cez okná z chodby školy. Tí najmenší z materskej školy vyšli von aj s učiteľkami. Ako pre vobraze.sk povedali, chodievajú sa na postavenie stromčeka pozerať každý rok, odkedy ho sem vozia. Po dokončení prác deti spoločne zatlieskali. „Deti to majú radi. Potešilo nás to,“ povedala učiteľka Ingrid Botošová.

Na ZŠ s MŠ s vyučovacím jazykom maďarským sa najbližšie pripravujú na Mikuláša či vianočnú besiedku. „Budeme mať krásny program a stromček bude jeho súčasťou,“ avizuje asistentka Rebeka Baloghová.

V najbližších dňoch majú stromček ozdobiť aj svetielkami. Ide hlavne o pôvodnú výzdobu, ktorú niekedy používali na stromčeku na Hlavnom námestí.  

Prvý zo štvorice stromčekov osadili v centre mesta na Hlavné námestie v pondelok. V stredu boli pracovníci TSM okrem Dúžavskej cesty aj na Sídlisku Západ a na Chrenovisku.

Tri stromčeky tento rok vypílili na Šrobárovej a Francisciho ulici, jeden je od darcu z Nižnej Pokoradze. „Trvá to asi pol dňa, kým pracovníci osadia jeden stromček. Treba na to žeriav, plošinu i prevoz traktorom,“ hovorí riaditeľ TSM Tibor Barto. Stromček na Dúžavskú cestu začali voziť pred pár rokmi, ako sa stal riaditeľom. 

Zdroj: vobraze.sk

„Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín“