V Tisovci sa stretnú stovky priaznivcov offroadu Bude aj divácky obľúbená Dolinka

V Tisovci sa znovu stretnú priaznivci offroadu. Podujatie potrvá od štvrtka 11. augusta do nedele 14. augusta. Na okolitých strmých kopcoch predvedú svoje umenie jazdci z celého Slovenska. Podľa organizátorov podujatia Offroad Tisovec sa už nahlásilo okolo 200 posádok. Ako pre vobraze.sk ďalej priblížil Vladimír Longauer, jeden z organizátorov, jazdci sa budú stretávať v Tisovci už vo štvrtok na poludnie. Kapacita pretekov je okolo 250 posádok, takže záujemcovia sa môžu stále prihlásiť.

Diváci si vo štvrtok popoludní budú počas registrácie môcť pozrieť autá v centre mesta. „Budeme mať rampu, hudbu a možno aj večernú promo jazdu,“ avizuje Longauer, podľa ktorého posádky budú dva dni jazdiť po lesoch denné trophy okruhy. „Trate pôjdu len s malými zmenami v porovnaní s minulým rokom. Sú ale trochu pozmenené itineráre,“ poznamenal Longauer a dodal, že v nedeľu bude najväčšia možnosť pre divákov vidieť posádky počas exhibície v Dolinke.

Ide o divácky obľúbenú časť offroadu a organizátori podľa odoziev očakávajú veľa divákov. Autá sa tam podľa Longauera presunú v nedeľu okolo deviatej hodiny ráno. Pre jazdcov ide o náročnejšie disciplíny. „Začiatok je od 9.30 hod. a odhad trvania je 2 až 3 hodiny. Odporúčame záujemcom, aby prišli skôr ráno. Okolo obeda budú jazdci už odchádzať domov,“ povedal a naznačil niekoľko odporúčaní.

Do Dolinky je podľa neho povolený vstup len pešo, takže bez áut, motoriek či štvorkoliek. Na parkovanie budú vyhradené miesta a parkovanie bude riadiť parkovacia služba. „Diváci sa môžu pohybovať len za páskami a nesmú byť a ani prechádzať cez trať. Ak niekto vstúpi na trať a medzi trate, posádky budú zastavené, kým sa trate nevyprázdnia. Poprosím všetkých, aby si odnášali po sebe odpadky, boli disciplinovaní, počúvali pokyny usporiadateľov a boli opatrní s alkoholom,“ dodal.

Na Offroade v Tisovci zabojovali aj Hajnovicsovci z R. Soboty + foto

Zdroj: vobraze.sk, foto: Milan Slabej