V R. Sobote už osadili niekoľko vianočných stromčekov

V Rimavskej Sobote dnes osadili prvé vianočné stromčeky. Tri stromy boli vypílené tento rok z Chrenoviska spred rodinného domu, odkiaľ ich daroval majiteľ. Stromy majú vyše 20 rokov. Dopoludnia ich prevážali mestom a osádzali žeriavom. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedol riaditeľ TSM Tibor Barto, prvý vypílený strom dávali na Hlavné námestie, ďalší postupne osadili na tradičné miesto na Chrenovisko a aj na Sídlisko Západ k parkovisku pri tržnici a potravinách. „Ešte jeden budeme dávať na Dúžavskú cestu k základnej škole,“ dodal. Pri ich pílení, úprave a osadení pomáhali aj ženy. Svetelná výzdoba podľa Barta ostane z uplynulých rokov. „Dva roky dozadu sme postupne dopĺňali a vynovovali výzdobu,“ pripomenul.

Stromčeky ešte treba ozdobiť a pripraviť na Mikuláša, kedy majú byť vysvietené. Mesto zvyklo organizovať aj kultúrny program. Ten však kvôli čiernej fáze covid automatu nebude povolený. Podľa zastupujúcej riaditeľky CVČ Relax Danky Spišákovej Mikuláša neorganizujú ani tento rok. „Veľmi nás to mrzí. Predtým chodievalo na námestie veľmi veľa rodičov, či starých rodičov s deťmi. Atmosféra bola veľmi dobrá,“ zaspomínala Spišáková. Ako dodala, odkedy je okres R. Sobota v čiernej fáze, tak museli svoju činnosť v CVČ prerušiť až do odvolania. „Mikuláš tak bude len v rodinách,“ podotkla.

Na Hlavnom námestí má byť osadený aj adventný veniec. Ten bude mať štyri sviečky a každým týždňom až do príchodu Vianoc zapália jednu.

Zdroj: vobraze.sk, foto: František Lajgút a Zuzana Egyudová