V Babinci si vypočujete príbehy a spomienky vzácnych ľudí z okolitých obcí

Výsledky terénneho výskumu od vzácnych ľudí z dediniek Babinec, Kraskovo, Kadlub či Kyjatice si môžete prísť vypočuť naživo do mesta Revúca či do obce Babinec v okrese Rimavská Sobota. V rámci komorného programu Roztratené zrnká, budú niektorí z nich aj predstavení. „Príďte sa započúvať do príbehov, spomienok,“ odkazuje Stanislava Zvarová, odborná pracovníčka pre folklór GMOS.

V programe sa podľa jej slov predstaví pani Havranová z Kadlubu, Ján Kožiak rodák z Kadlubu, históriu kyjatických hračiek predstaví výrobca Ladislav Hedvigy, spomienky a krásne piesne z Kraskova nám prinesie Eugen Matuška a obec Babinec bude prezentovať Darinka Kišáková a pán Valaskai, na heligónke zahrá Adam Valaskai.

Slovom bude sprevádzať redaktora RTVS Rádio Regina Stred Katarína Kovačechová.

Roztratené sa uskutočnia už v túto v stredu 23. júna od 18:00 v Dome kultúry v Revúcej v Alfe a vo štvrtok 24. júla od 18:00 v Kultúrnom dome v Babinci. Projekt realizuje Gemersko – malohontské osvetové stredisko, v zriaďovateľsklej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja, v spolupráci s Miestnym kultúrnym strediskom pri obci Klenovec, o.z. RODON Klenovec. Podporený bol z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia.

Zdroj: vobraze.sk