V cintoríne sú nové zberné nádoby, na Dušičky sú pripravení

Na cintorínoch zaznamenávame už od uplynulého víkendu zvýšený pohyb ľudí, ktorí chodia spomínať na svojich blízkych a pripravujú zároveň hroby. Viaceré sú už vyzdobené kvetmi, vencami či sviečkami. V pondelok 1. novembra je Sviatok všetkých svätých. Na tento sviatok sa viaže aj Pamiatka zosnulých, Dušičky, ktorá je 2. novembra.

Pracovníci TSM vezú na cintorín smetné nádoby

Na hlavnom cintoríne v Rimavskej Sobote dnes pribudli nové zberné nádoby na odpad. Vyniesli ich tam pracovníci Technických služieb mesta. Ako pre vobraze.sk uviedol riaditeľ TSM Tibor Barto, na sviatky sa pripravujú priebežne. „Je vykosené, upratné. Dnes sme tam odniesli a doplnili 20 zberných nádob na smeti,“ povedal Barto. Nahradiť majú staré, drôtené koše. Podľa jeho slov doplnili vodu v nádržiach a chodia skoro ráno zametať lístie. K dispozícii budú aj prenosné záchody. Barto priblížil, že na cintoríne rozširujú urnový háj a robia oplotenie, od hlavného vchodu po pravej strane.

Samospráva na obnovu domu smútku zadala architektovi vypracovanie návrhu a plánuje obnovu interiéru. „S nábytkom do takýchto priestorov je problém, mal by byť vyrobený na mieru. Robí to ale mesto,“ dodal Barto.

Počas samotných sviatkov bude podľa neho kontrolovaný vstup na hlavnej bráne, aby tam nechodili autá. Pod kontrolou to bude mať Mestská polícia, ako po minulé roky. Veľký nápor návštevníkov očakávajú už počas víkendu.

Zdroj: vobraze.sk