Fontána na Hlavnom námestí v R. Sobote nefunguje. Musia ju tiež opraviť

Fontána na Hlavnom námestí

Guľovú fontánu na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote čaká podobný osud ako veľkú nefunkčnú fontánu na Námestí Š. M. Daxnera. Oprava kvôli úniku vody do podzemia. Bola síce funkčná počas Dní mesta, ale pracovníci Technických služieb mesta zaznamenali veľký únik vody. Navyše, už sa nekrúti, ako by mala. Pre vobraze.sk to uviedol riaditeľ TSM Tibor Barto. Podľa jeho slov je poškodená a bude potrebná generálna oprava. „Konštrukčne je to nahnuté a dobre sa nekrútila ani guľa. Treba to rozobrať a urobiť nanovo. My to ale nevieme urobiť. To len firma, čo sa zaoberá s fontánami,“ priblížil Barto.

Rimavskosobotská samospráva má v pláne opravu fontány na Námestí Š. M. Daxnera. Na opravu technologickej časti, ktorá je dlhodobo v havarijnom stave, boli vyčlenené financie vo výške 60-tisíc eur a mesto hľadá cez verejnú súťaž dodávateľa na opravu technológie. „Verejné obstarávanie ešte prebieha,“ vyjadrila sa pre vobraze.sk vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková.

V Rimavskej Sobote je tak v prevádzke len jedna fontána. Je najnovšia a nachádza sa v mestskej záhrade.

Fontána mala byť niekedy aj pri pošte. Po zmene režimu však na mieste ostal len vysoký stĺp. „Tam sa len mala robiť fontána, a to v čase, keď sa robila nová pošta. Je tam zvýšený záhon a ťahavé ruže. Ten stĺp mala byť fontána. Nedokončili to ale,“ zaspomínal si Tibor Barto.

Fontána na Hlavnom námestí fungovala ešte počas májových osláv Dní mesta

Zdroj: vobraze.sk

Fontána v mestskej záhrade mení farby. Rastie pri nej mohutný orech + video