V R. Seči nájdete opevnený kostol i policajnú stanicu

Rimavská Seč patrí k najväčším obciam v okrese Rimavská Sobota. Má približne dvetisíc obyvateľov. V obci je v postavených viacero bytov pre sociálne slabé rodiny.

Unikátom je policajná stanica, ktorá pripomína pevnosť. Okolo nej je postavený vysoký múr s ostnatým drôtom. V R. Seči je veľká základná škola či novozrekonštruovaný obecný úrad. Vedľa neho sa nachádza chátrajúca a rozkradnutá sýpka. Ide zhruba o 200-ročnú barokovú stavbu, ktorá chátra od 90-tych rokov.

Z historického hľadiska je pozoruhodný reformovaný kostol, ktorý je postavený na vyvýšenom mieste a je ohradený obranným múrom na brehu rieky Rimava. Jeho veža nie je na klasickom mieste, ako v ostatných prípadoch kostolov, teda na západe alebo východe. Je v strede a na severe. Podľa historických máp bolo opevnenie ešte väčšie a veža bola predtým baštou.

Lokalita si v minulosti prešla neľahkými časmi husitov či tureckých vpádov a zastihol ju podobný osud, ako hrad na Sobôtke pri Rimavskej Sobote. Ten však zbúrali a v R. Seči postavili aspoň kostol. V bývalom presbytériu bol podľa informácií wikipédie objavený latinským nápis s chronostikonom. Kostol zdobí aj niekoľko gotických prvkov, v danej dobe išlo o prepychovú gotiku.V strede obce rímskokatolícky kostol. Je však omnoho mladší.