V Hnúšti opravia detské dopravné ihrisko

ilustračné foto

V Hnúšti idú opraviť dopravné ihrisko. Zo svojej rezervy na tento účel prispel poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO). Ten zavítal do hnúšťanskej ZŠ Klokočova pred týždňom v súvislosti s iným projektom. „Odovzdal mi šek ako príspevok z rezervy predsedu vlády SR vo výške 10 000 eur. Venuje ho na rekonštrukciu detského dopravného ihriska v oblasti priamej podpory pre mesto,“ uviedol pre vobraze.sk primátor Hnúšte Martin Pliešovský (SNS).

Podľa jeho slov žiadali o vyšší príspevok, keďže chceli robiť rekonštrukciu dopravného ihriska komplexne a aj s oplotením, lebo je poškodené. „Čo sa pohybu chodcov a cyklistov na ceste týka, je to jediné takéto dopravné ihrisko v okrese. Už je však ten jeho povrch popukaný. Z týchto finančných prostriedkov by sme to chceli opraviť, aby bol v poriadku a bezpečný a, samozrejme, urobiť aj vodorovné značenie,“ priblížil Pliešovský. Ako dodal, ak by to nestačilo, dofinancujú opravu z prostriedkov mesta. „Myslím si, že na úpravu povrchu by tento príspevok mohol stačiť,“ podotkol.

Projekt Nie šikanovaNIE na ZŠ Klokočova v Hnúšti podporil poverený predseda vlády Heger sumou približne 10 tisíc eur. Ako ďalej uviedol tlačový odbor Úradu vlády SR, z jeho rezervy bolo podporených sedemnásť projektov boja proti šikane a kyberšikane v celkovej sume 101 247 eur. Eduard Heger navštívil hnúšťanskú ZŠ v piatok 17. februára.

Zdroj: vobraze.sk