Opravovanú cestu pri Bátke navrhujú úplne uzavrieť

Opravovaný úsek cesty medzi obcou Bátka a Figa navrhujú uzavrieť pre dopravu úplne. So žiadosťou na uzávierku cesty sa na Krajský dopravný inšpektorát obrátil realizátor prác. Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, úplne uzavretie cesty je jednou z možností. Obchádzka by mala začínať v Batke smerom na Rimavskú Seč, Radnovce či Štrkovec.
Dôvodom úplnej uzávierky má byť urýchlenie prác a skvalitnenie samotnej cesty.

„Potrebujú tam opraviť most a je potrebné, aby bol odstavený, kvôli stavebným prácam,“ uviedla Faltaniová s tým, že žiadosť je stále v štádiu riešenia a je k nemu potrebných viacero stanovísk.

Krajský dopravný inšpektorát o obchádzke a uzávierke podľa hovorkyne ale nerozhoduje. „Iba vydáva stanovisko. Rozhoduje príslušný Okresný úrad. Doba uzávierky, ešte nie je určená, ale bude to niekoľko mesiacov,“ dodáva Faltaniová, podľa ktoré s prácami chcú začať čo najskôr.

Na ceste medzi obcami Figa a Bátka začali s rekonštrukciou a frézovaním vrchnej asfaltovej časti v marci. Ide o cestu 1.triedy. Práce prebiehajú za plnej premávky. Stroje smerovali od problémovej zákruty, nebezpečného úseku, kde dochadzalo k viacerým vážnym autonehodám.

Podľa našich informácií v súvislosti s presmerovaním dopravy v spomínanom úseku je najnebezpečnejšou časťou zákruta v Rimavskej Seči.

Zdroj: vobraze.sk