Na rýchlostnej ceste za Tomášovcami osádzajú protihlukové steny i oplotenie + foto

Termín ukončenia prác v úseku rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Lovinobaňa – Tomášovce sa blíži ku koncu. Dokončenie 13,5-kilometrového úseku bolo avizované na november. Práce podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) napredujú. Ako pre vobraze.sk ďalej priblížila Eva Žgravčáková, hovorkyňa NDS, na stavbe aktuálne realizujú jednotlivé vrstvy vozovky, montujú oceľové a betónové zvodidlá, realizujú vodorovné a zvislé dopravné značenie. Takisto osádzajú protihlukové steny, oplotenie, odvodnenie a upravujú svahy.

„Na mostných objektoch dokončujeme rímsy, izolácie a prebieha na nich pokládka asfaltu. Osádzame tiež zábradlia a protihlukové steny na mostoch,“ priblížila Žgravčáková. Na otázku, či bude už tento rok dodržaný termín ukončenia prác uviedla, že o termíne sprejazdnenia úseku R2 budú médiá aj verejnosť korektne informovať.

Tento úsek začali stavať v auguste 2019. Celková hodnota stavby je takmer 128 miliónov eur (bez DPH). Dokončenie bolo avizované už v priebehu minulého roku. Zhotoviteľ však požiadal NDS o predĺženie lehoty výstavby do jesene 2022. Trasa rýchlostnej cesty R2 v záujmovom úseku je vedená nížinou otvárajúceho sa údolia Krivánskeho potoka, v súbehu so železničnou traťou Zvolen – Fiľakovo a cestou I/16, pričom obchádza samotnú obec Mýtna z juhozápadu.

V nadväzujúcom úseku Mýtna – Kriváň bude päťkilometrová estakáda

Na úsek R2 nadväzuje aj úsek, medzi Mýtnou a Kriváňom. Je v príprave a zhotovitelia sa zahryzli do kopca. Ide o veľký projekt, nakoľko jeho súčasťou má byť aj približne päťkilometrová estakáda vysoká 15 až 45 metrov. Úsek má mať celkovo 9 kilometrov. Zmluvný termín ukončenia bol stanovený na jar 2024.

Zdroj: vobraze.sk, FOTO: Roman Palmass, Tomáš Baran