Milovníci najrýchlejších strojov a krásnych žien si v Boľkovciach prídu na svoje

Na letisku v Boľkovciach „pristanú“ tie najrýchlejšie stroje. Na svoje si prídu všetci milovníci aktuálne najrýchlejších áut a motoriek, ktorých majitelia sa prídu predviesť. Sprevádzať ich budú, samozrejme krásne ženy. Ak vyhľadávate vysokooktánovú vôňu benzínu, tak si do kalendára zaznačte 3. júl. Ako pre vobraze.sk uviedol podpredseda Slovenskej šprintérskej asociácie Peter Kovács, šprintérske preteky sa do Boľkoviec vracajú po dvoch rokoch. Minulý rok sa tam toto podujatie nekonalo. Výhliadky na budúci mesiac už vyzerajú pozitívnejšie. „Počas uplynulého víkendu sme už odštartovali sezónu prvým kolom v Maďarsku,“ priblížil Kovács, ktorý si priebeh pretekov aj účasť divákov vzhľadom na pandémiu a opatrenia pochvaľoval.

Majstrovstvá Slovenska v šprintoch áut a motocyklov, zaradeného do kalendára Slovenskej asociácie motoristického športu a tiež i Slovenskej motocyklovej federácie zaručí najväčšiu koncentráciu extrémnych vozidiel. Diváci sa môžu pokochať pohľadom na najlepšie zrýchľujúce a najhlasitejšie závodné aj streetové špeciály. Keďže je podujatie zaradené aj do maďarského šampionátu, účasť ohlásili už aj tamojší vodiči nadupaných strojov.

Na dráhe si sily zmerajú aj tentokrát vozidlá rôznych druhov, od extrémnych drag mašín s výkonom vyše 1 000 koní, cez upravené pouličné štvorkolesové rýchliky, 500-koňové oturbené motocykle až po luxusné superšporty. „Okrem tandemových duelov sa navyše diváci môžu tešiť na profesionálnu motokaskadérsku show,“ priblížil Kovács, ktorý pochádza z Rimavskej Soboty.

Popri reve nadupaných motorov si v statickej zóne prídu na svoje aj priaznivci vyleštených unikátnych kúskov, konať sa tu bude totiž 1.tohtoročné kolo seriálu milovníkov jedinečných áut – Show & Shine Slovakia. Vo vyhradenej zóne sa uskutoční predstavenie štvorkolesových skvostov, fotenie „cars and girls“ aj meranie decibelov audio sústav a výfukov. Novinkou bude „cabrio meeting“ s vyhradeným miestom pre autá s otvárateľnou strechou a Power fest bude hostiť i zraz a preteky milovníkov rýchlych drobcov so škorpiónom v logu, v rámci seriálu Abarth 500 Cup 2021.

Tohtoročný kalendár dopĺňa ú ďalšie dve akcie Power festu na letisku pri Trenčíne a šprinty na Slovakia Ringu.

Zdroj: vobraze.sk, zrychlenie.sk