Olympijská kvalifikácia bez Balciarovej

Karatistka Dorota Balciarová (KK Farmex Nitra) sa na kvalifikačnom turnaji o postup na tohtoročné olympijské hry nepredstaví. Ten prebieha od dnešného dňa v Paríži. Na tento turnaj bola nominovaná Jana Vaňušaniková z bratislavskej Športovej školy karate, 27-ročná rodáčka z Rimavskej Soboty sa do nominácie nedostala. Rovnako to bolo aj minulý mesiac. Na európskom šampionáte v chorvátskom Poreči reprezentovala Slovensko v kata tiež Vaňušaniková a obsadila tam pätnástu priečku. Olympiáda sa uskutoční v japonskom Tokiu, pôvodne sa mala konať už vlani, ale kvôli pandémii bola preložená.

Balciarová si vybojovala v apríli titul na majstrovstvách Slovenska (Šamorín), v súboji o prvú priečku porazila práve Vaňušanikovú. Na dvoch prestížnych podujatiach Premier League sa umiestnila lepšie Jana Vaňušaniková, v Istanbule obsadila 25. miesto a v Lisabone 27. miesto. Skúsenejšia Dorota Balciarová skončila v metropole Turecka na 27. priečke a v metropole Portugalska na 31. priečke.

Balciarová získala na ME pred tromi rokmi v srbskom Novom Sade bronzovú medailu.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album D. Balciarovej