Jeden cestujúci z vykoľajeného vlaku odišiel pred príchodom záchranných zložiek

Vo vlaku, ktorý sa vykoľajil a prevrátil v utorok medzi Kocihou a Rimavskými Zalužanmi, bolo šesť cestujúcich a dvaja zamestnanci Železničnej spoločnosti Slovensko. Pre vobraze.sk to uviedol jej hovorca Tomáš Kováč. „Jeden cestujúci odišiel z vlaku ešte pred príchodom záchranných zložiek, takže jeho osobné údaje neboli zaevidované železničnou políciou,“ ozrejmil. Informácie o počte cestujúcich sa ešte včera rôznili. „Podľa nám dostupných informácii pri nehode bolo zranených 5 osôb,“ dodal.

Tomáš Kováč uviedol, že vlaková doprava medzi stanicami Rimavská Sobota – Rimavská Baňa bola obnovená včera od 20:00 h, a to s rýchlostnými obmedzeniami pre prvý vlak. Ďalšie už jazdili bez obmedzenia. „Na uvedenom traťovom úseku vlaky jazdia podľa vyhláseného grafikonu vlakovej dopravy,“ podotkol.

Podľa vyjadrenia hovorcu ZSSK nebol vlak po jeho nakoľajení schopný ďalšej jazdy a bol odtiahnutý do najbližšej železničnej stanice – Rimavská Baňa. „Vlak je mimo prevádzky, pričom rozsah poškodenia bude zisťovaný odbornou komisiou po preprave vlaku na určené miesto,“ doplnil Kováč.

V utorok 6. júna pred 20:00 h narazil vlak do veľkého odpíleného pňa stromu. Ako uviedol hovorca ZSSK, ten priniesol na trať relatívne malý zosuv rozmočenej pôdy. „Po náraze do prekážky došlo k vykoľajeniu motorového vozňa a následne k prevráteniu vedľa trate,“ priblížil Kováč.Zdroj: vobraze.sk