Cestu z Utekáča rekonštruujú za vyše 13 mil. eur

Cesta tretej triedy medzi obcou Utekáč a Sihla sa dočkala rekonštrukcie. V minulosti slúžila ako obchádzka pri rekonštrukcii úseku cez horský priechod Zbojská. Cesta tak ostala značne poškodená. V súčasnosti je v rekonštrukcii. Na niekoľkých kilometroch od Utekáča je už nový asfalt a zrekonštruované mosty. Najhorší úsek je od Havrilova po Sihlu, kde je ešte znížená rýchlosť a výtlky na ceste.

Cesta je v správe Banskobystrického samosprávneho kraja. Ako pre vobraze.sk uviedla vedúca oddelenia komunikácie BBSK Lenka Štepáneková, ide o súvislú a komplexnú rekonštrukciu, ktorá začala v minulom roku. „Celé dielo má byť hotové do konca tohto roka,“ avizuje. Podľa jej slov sa týka necelých 35 kilometrov, vrátane rekonštrukcie 14 mostov a sanácie jedného zosuvu. Súčasťou budú aj zvodidlá. Práce sa majú znovu rozbehnúť na jar.

Štepáneková ďalej priblížila, že celková zmluvná cena na celé dielo je 13 335 890,70 eur s DPH, financovanie je 85 percent zo zdrojov EÚ, 10 percent štátny rozpočet a 5 percent vlastné financie BBSK. Ako dodala, dielo realizuje skupina dodávateľov (združenie) EUROVIA SK, Doprastav, SMS, vedúci člen združenia je spoločnosť EUROVIA SK.

Obec Utekáč upozorňuje vodičov na dočasné dopravné značenia a dopravné zariadenia. Koncom minulého roka bola cesta uzavretá. Rovnaký scenár bude platiť aj od začiatku apríla do 18. augusta v úseku cesty III/2724 Kokava nad Rimavicou – Lom nad Rimavicou. „Uzávierka sa nevzťahuje na prechod záchranných zložiek, prechod obyvateľov obce a pre zásobovanie obce a priľahlých častí Salajka, Drahová a Havrilovo a verejnú autobusovú dopravu v obmedzenom režime.“

Zdroj: vobraze.sk