Pri Lenartovciach núdzovo zastavil vlak. Došlo k tragickej udalosti

Na juhu okresu Rimavská Sobota núdzovo zastavil rýchlik Gemeran, ktorý smeroval z Košíc do Zvolena. Pri obci Lenartovce blokuje premávku cez cestu, ktorá vedie do obce. Pod rýchlikom ostala zakliesnená osoba, také boli prvotné informácie. Na mieste sú príslušníci Hasičského a záchranného zboru, posádka záchrannej zdravotnej služby a aj polícia.

Operačné stredisko HaZZ v Banskej Bystrici uviedlo, že ide o zrazenú osobu rýchlikom. „V dôsledku tejto udalosti došlo k usmrteniu jednej osoby ženského pohlavia,“ dodalo. Príslušníci HaZZ po príchode na miesto udalosti vykonaným prieskumom zistili, že zrazená osoba sa nachádza cca 250 metrov za vlakovou súpravou. Táto osoba v čase ich príchodu nejavila známky života. Príslušníci HaZZ boli po príchode na miesto udalosti nápomocní ostatným záchranným zložkám. Rýchlik by mal mať meškanie približne 100 minút.

Doplnené o 16:50 h:

„Dnes pár minút pred 15:00 h rýchlik R 918 Gemeran zrazil a usmrtil osobu v koľajisku. Na základe nehodovej udalosti bola prerušená doprava na úseku Lenartovce – Rimavská Seč. Cestujúci  čakajú vo vlaku R 918 a po zdokumentovaní udalosti políciou budú vo svojej jazde pokračovať do cieľovej stanice Zvolen,“ uviedol pre vobraze.sk hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč. Ako doplnil, z dôvodu udalosti meškajú dva ďalšie vlaky kategórie R v smere z Košíc do Zvolena a späť v rozsahu 40 – 100 minút, pričom rýchlik Gemeran aktuálne mešká 120 minút. „Obmedzenie na trati stále trvá, no predpokladáme, že v dohľadnej dobe bude doprava obnovená. Ďalšie vlaky v tomto úseku by teda nemali meškať,“ referoval hovorca. „Nikto z našich cestujúcich sa následkom nehody nezranil. Okolnosti tejto udalosti vyšetruje polícia,“ pokračoval Tomáš Kováč.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Patrik Tankina