Diváci v Boľkovciach videli kaskadérske kúsky svetového rangu. Predviedol sa Zdenko Rybár + VIDEO

Diváci pretekov zrýchlenia Power festu v Boľkovciach mali včera možnosť naživo vidieť okrem najsilnejších áut a motoriek aj jedinečné krkolomné kaskadérske kúsky. Na letisku svoje umenie rovnováhy a stability predviedol Zdenko Rybár, dvojnásobný vicemajster sveta v stuntridingu. Slovenský rekordman predviedol jazdu na motorke do kruhu bez držania sa rukami 21-krát.

Jeho kvalitnú show mnohí sledovali so zatajením dychu. Takmer väčšinu kúskov predviedol v neustálej jazde na zadnom kolese. Tlieskal nohami počas jazdy, robil kolečká bez držania riadidiel, predviedol stojku na hlave či zoskoky z motorky. Prechádzal pritom plynule z jedného triku do druhého.

„Je to kráľ techniky. Radosť pozerať sa na jeho triky. Čím viac energie mu dáte, tým viac vám ukáže. A zatlieska si aj vlastnými nohami počas jazdy,“ burcoval ľudí moderátor a jeho jazdecký kolega WOoDY z MotoTV. Diváci si napokon vytlieskali aj profesionálnu nadstavbu, ktorú podľa WOoDYho ovládajú na svete možno asi štyria ľudia.

Na letisko do Boľkoviec sa prišli predviesť asi po roku, čo naposledy vystupovali. „Sme veľmi vďační, aj Petrovi Kovácsovi, aj celému Power festu, že nám dal konečne možnosť prísť sem,“ skonštatoval. Zdenko Rybár jazdil na kompletne upravenej motorke. „Asi okrem kolies tam nie je nič sériové. Ale je to o jazdcovi, nie o mašine,“ podotkol WOoDY.

Svoje umenie predviedol aj 27-ročný Tomáš Kiss. Dokázal, že aj na malej motorke sa dajú robiť veľké veci. Pre MotoTV jazdí štvrtý rok, je to talentovaný mladý chalan vo svojom veku. „Dovolím si povedať, že na tom skútri je to ešte ťažšie, pretože je to automat,“ skonštatoval moderátor. Mladý Tomáš záverom svojej jazdy dokázal, že aj s obyčajným skútrom sa dajú robiť nevídané kúsky.

Zdroj: vobraze.sk