V Číži onedlho otvoria kúpalisko pre verejnosť. Rozšírili areál a pripravujú kultúrny program

V Prírodných jódových kúpeľoch Číž na juhu Rimavskosobotského okresu finišujú s prípravami na blížiacu sa letnú sezónu. Kúpalisko od včera funguje pre návštevníkov kúpeľov, verejnosť by mala začať využívať služby od začiatku júna. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížil generálny riaditeľ kúpeľov Michal Fajin, s prípravami na sezónu začali už v apríli, ako po minulé roky. „Dôležitým aspektom je u nás čistota bazénov, preto bolo čím skôr nutné bazény odzimovať a pripraviť komplet technológiu na letnú prevádzku,“ hovorí riaditeľ. Doplnil, že na sezónu pripravujú aj bufety a atrakcie, ktoré letné kúpalisko ponúka.

„Aj tento rok je na kúpalisku k dispozícií vodný svet, ale podarilo sa nám rozšíriť atrakcie a súkromný VIP wellness, ktoré si vie klient kúpiť aj s luxusným ležaním v separé priestore. Zároveň máme k dispozícií aj nové atrakcie pre deti, ako je jazda na štvorkolkách po pripravenej terénnej dráhe alebo skákaci hrad, “ povedal riaditeľ Fajin s tým, že na tento rok už majú plne obsadené pracovné miesta v celom segmente letného kúpaliska.

V sezóne budú počas víkendov pripravovať aj kultúrne podujatia. Atmosféru tak majú prísť spestriť napríklad skupina Drišľak, Maskoti, DJ Pali Bujna, ale pracovať majú aj na živej hudbe v kúpeľnej kaviarni. Pre najmenších by mala byť lákadlom penová párty. Termíny podujatí na celé leto v kúpeľoch zverejnia postupne.

Výška vstupného sa podľa generálneho riaditeľa kúpeľov bude tento rok meniť. „Boli sme nútení zvýšiť cenu vstupného o jedno euro, keďže energie nám tento rok podrástli o 300 percent. Celodenné vstupné tak tento rok bude pre dospelého 10 eur,“ doplnil Fajin.

Rozšíria areál

Areál kúpaliska minulý rok zväčšili. Vyšli tak v ústrety rodinám s najmenšími deťmi, ktoré popoludní ešte spia a chcú byť mimo ruchu bazénov. „Tento rok sme ďalej rozšírili areál o priestor, takzvaný stellplatz a priblížili sme tak kvalitu poskytovaných služieb pre milovníkov autocaravaningu zriadením plnohodnotného miesta, kde návštevníci môžu pri svojich cestách využiť aj služby Prírodných jódových kúpeľov Číž, “ doplnil Fajin. Podľa jeho slov by sezóna mala trvať do polovice septembra.

Zdroj: vobraze.sk