Slíž z R. Soboty skončil na majstrovstvách Európy v silovom trojboji šiesty

Kristián Slíž (vpravo)

Na majstrovstvách Európy v silovom trojboji zopakoval umiestnenie z minulého roka. Kristián Slíž z Rimavskej Soboty obsadil v luxemburskom Hamme šieste miesto. Predstavil sa vo váhe do 105 kg. V trojboji dosiahol výkon 880 kg (drep – 360 kg, tlak na lavičke – 230 kg, mŕtvy ťah – 290 kg).

„Umiestnenie na šiestej priečke hodnotím dobre, to je fajn. Obhájil som pozíciu z minulého roka. Aj keby som sa pretrhol, tak piaty či lepšie by som neskončil. S predvedenými výkonmi však nie som spokojný. Celkovo som v trojboji dosiahol doteraz najhorší výkon v hmotnosti do 105 kg,“ povedal pre vobraze.sk dvadsaťdeväťročný Kristián Slíž.

V jednotlivých disciplínach na medailové pozície neprenikol. „Aj keď som nezhadzoval veľa kilogramov, aby som mohol štartovať vo váhe do 105 kg, vyšťavilo ma to. V tlaku na lavičke sa to prejavilo, nemal som takú silu, akú som potreboval a mal som v ňom iba jeden platný pokus. Nesedeli mi ani dresy. Len jeden platný pokus som mal aj v mŕtvom ťahu, tam to nebolo o sile, ale o tom, že mi vypadáva činka. Tento problém sa u mňa opakuje,“ uviedol Slíž (ŠK SPC Častá), ktorý je šesťnásobným majstrom Slovenska medzi seniormi.

Európsky šampionát v Hamme, čo je mestská časť Luxemburgu, bol podľa jeho slov solídne zorganizovaný. „Trochu bola malá rozcvičovňa, ale to môj výkon neovplyvnilo. Na ME vládla dobrá atmosféra,“ povedal Slíž. Avizuje, že by chcel štartovať na novembrových majstrovstvách sveta. Tie sa uskutočnia na Islande.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album K. Slíža