Na Kokave si zalyžujete už aj v lete. Hodina stojí 25 eur

V lyžiarskom stredisku Zerrenpach si od tohto víkendu zalyžujete už aj v lete. Neďaleko obce Látky, na upravenom svahu dlhom 300 metrov si môžete požičať výstroj. Spolu so skipassom stojí hodina lyžovania 25 eur. „Som veľmi rád, že do ponuky služieb v cestovnom ruchu pre región Podpoľanie pribudlo jedinečné letné lyžovanie, ktoré vytvorí z areálu Hotela Zerrenpach atraktívnu celoročnú destináciu. Som presvedčený, že rozvojové zámery, prostredníctvom ktorých robíme región pre návštevníkov atraktívny a jedinečný, majú veľkú pridanú hodnotu pre rast kvality služieb,“ upresnil riaditeľ OOCR TNP Tomáš Krahule. Do strediska sa dostanete aj od Rimavskej Soboty, smerom na obec Kokava nad Rimavicou.

„Pre fungovanie letného lyžovania sme upravili svah, aby sa dal používať od mája až do októbra. Vytvorili sme bezpečné prístupové koridory na svah, osadili sme edukatívne tabule a zakúpili sme letné lyže do požičovne,“ uviedol starosta obce Látky Mário Kubiš, ktorý je jedným z iniciátorov projektu. Upravený svah bude od júna slúžiť návštevníkom pre účely letných športov akým je aj letné lyžovanie. To však podľa prevádzkovateľa nie je vhodné pre úplných začiatočníkov. Lokalita je známa aj bežkárskym areálom a niekolkokilometrovymi trasami okolo vrcholu Bykovo.

Rozvojový zámer s názvom Lyžiarsky svah atraktívny v lete zrealizovala Obec Látky s finančnou podporou Rozvojovej agentúry BBSK cez členský príspevok do oblastnej organizácie cestovného ruchu Turistický Novohrad a Podpoľanie vo výške 15 000 eur. Celková hodnota projektu bola takmer 20 000 eur. „Jedinečná novinka, akou bezpochyby letné lyžovanie je, má potenciál pritiahnuť do regiónu nových návštevníkov, zatraktívniť ponuku pre aktívne trávenie voľného času, čo spolu s ostatnými službami a možnosťami môže prispieť k predĺženiu pobytu na Podpoľaní.

Zdroj: tlačová správa, redakčne upravené