Vojenčák z Kokavy má titul a Stieranková dve tretie miesta z majstrovstiev Slovenska v pretláčaní rukou

Tamara Stieranková s trofejami (vpravo)

Armwrestler Ján Vojenčák z Kokavy nad Rimavicou rozšíril svoju zbierku majstrovských titulov. Na majstrovstvách Slovenska mužov a žien, ktoré sa uplynulú sobotu konali práve v Kokave, triumfoval v pretláčaní ľavou rukou. Víťaznú trofej získal vo váhe do 80 kg a obhájil tak prvenstvo z minulého roka. Vykročil za účasťou na majstrovstvách Európy. Vojenčák háji farby AWK Magnezit Revúca a je členom Výkonného výboru Slovenskej asociácia pretláčania rukou.

Dvadsaťročná Kokavčanka Tamara Stieranková obsadila dve tretie miesta. Na bronzovej priečke sa umiestnila v zápolení pravou i ľavou rukou. Do bojov zasiahla vo váhe do 60 kg. „Som rada, že som obsadila tie dve tretie miesta. Na blížiacich sa majstrovstvách Európy sa predstavím aj v seniorskej kategórii,“ povedala pre vobraze.sk Tamara Stieranková, ktorá je členkou AWK Magnezit Revúca. V jej váhe súťažili na M – SR štyri pretekárky. Ako dodala, pred májovými ME, ktoré sa uskutočnia v Bratislave, už nebude štartovať na žiadnom podujatí. „V juniorskej kategórii do 23 rokov budem mať medailové ambície. Veľmi rada by som si však vybojovala cenný kov aj medzi seniorkami. Uvidíme, ako tam dopadnem.“

Z marcových juniorských majstrovstvách Slovenska v obci Vavrečka si priniesla Stieranková tiež dve bronzové medaily. Podotkla, že medzi nominovanými na ME je aj armwrestlerka Emma Horváthová z Kokavy nad Rimavicou, ktorá sa predstaví v kategórii do 23 rokov. Tá na národnom šampionáte seniorov nezápolila.

Zástupcovia AWK Magnezit Revúca získali na majstrovstvách Slovenska celkovo šesť medailových umiestnení. Striebornú priečku obsadil Marek Emerici (ľavá ruka do 90 kg). Ján Germánus bol tretí (pravá ruka do 100 kg) a rovnako tretia skončila Alžbeta Debnárová (ľavá ruka nad 60 kg), v jej váhe zápolili štyri pretekárky.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album T. Stierankovej