Traja zápasníci Lokomotívy R. Sobota získali medaily na majstrovstvách Slovenska

bronzový Patrik Vetrák (vpravo)

Zápasník Lokomotívy Rimavská Sobota Patrik Vetrák si vybojoval na majstrovstvách Slovenska vo voľnom štýle starších žiakov bronzovú medailu. Dejiskom národného šampionátu bola na začiatku marca Dunajská Streda, kde sa predstavil vo váhe do 48 kg. „Patrik splnil do bodky to, čo bolo treba. Výborne si počínal v tých zápasoch, ktoré vyhral. Prehral v semifinále so súperom, ktorý pochádza z Ruska, ale nemá slovenské občianstvo, takže nemôže štartovať na majstrovstvách Európy do 15 rokov. Vetrák si už obrazne jednou nohou zabezpečil účasť na ME, ale čakajú ho ešte aj ďalšie nominačné turnaje. Patrik zdoláva zápasníka, ktorý skončil na druhom mieste,“ povedal pre vobraze.sk tréner ZO Lokomotíva Rimavská Sobota Michal Radnóti, ktorý je zároveň reprezentačným koučom voľnoštýliarov v kategórii do 15 rokov. Patrik Vetrák debutoval na ME starších žiakov už vlani.

Na majstrovstvách Slovenska juniorov vo voľnom štýle obsadil z rimavskosobotských zápasníkov tretie miesto Nikolas Dubský (do 57 kg). Republikový šampionát sa uskutočnil v sobotu 9. marca v Snine. „Len jeden náš zápasník získal medailu. Dubský dosiahol cenný výsledok. Konkurencia bola na majstrovstvách Slovenska veľmi silná, žreb nám tiež neprial. Dopadlo to v konečnom účtovaní pre nás z medailového hľadiska zle. Na šampionáte neštartoval pre chorobu Filip Ďurčo. Ten by bol určite adeptom na titul, ktorý získal tento rok už aj medzi seniormi v obidvoch štýloch,“ uviedol tréner Radnóti.

Na druhý deň zápolili juniori v Snine na majstrovstvách Slovenska v grécko – rímskom štýle. Zápasníci Lokomotívy R. Sobota si na nich ukoristili dva cenné kovy. Nikolas Dubský (do 55 kg) si odniesol striebornú medailu a Ján Hrúz získal bronz (do 63 kg). „Dubský vyhral dva zápasy a vo finále prehral. Rovnakú bilanciu mal Hrúz, ktorý však bol sklamaný, že nepostúpil do finále. Náplasťou pre neho tak bolo víťazstvo v súboji o tretie miesto. Vzhľadom na to, ako nám to uplynulý víkend neladilo, sú dokopy tie tri medaily celkom dobré. Očakávania však boli o niečo vyššie,“ skonštatoval Michal Radnóti.

Zdroj: vobraze.sk, foto: M. Radnóti