Tamáši strelil siedmy gól na reprezentačnej scéne. Prekonal švajčiarskeho brankára

Hokejista Alex Tamáši z Rimavskej Soboty si vylepšil gólovú štatistiku v reprezentačnom drese. Dvadsaťšesťročný stredný útočník sa podieľal na včerajšej výhre slovenskej reprezentácie nad Švajčiarskom 3:0. Brankára Aeschlimanna prekonal v 56. minúte zápasu a zabezpečil Slovákom dvojgólové vedenie. Hráč Mountfield HK Hradec Králové sa presadil po veľmi peknej akcii, ktorú zakončil strelou z kruhov k bližšej žrdi. Zverenci kouča Craiga Ramsayho odštartovali v Humennom sériu prípravných zápasov pred májovými majstrovstvami sveta. Tie sa uskutočnia v Česku.

„Dostal som puk do jazdy, videl som obrancu, že nie je v jazde, tak som si ho skúsil prehodiť a podarilo sa mi to. Potom sme išli v podstate dvaja na jedného, ale videl som, že si brankár držal viac vzdialenejšiu tyčku, tak som to vyskúšal na bližšiu,“ opísal gólový moment pre vobraze.sk Alex Tamáši. Bol to jeho siedmy reprezentačný zásah. „Určite bol najkrajší,“ skonštatoval. Nastúpil v tretej útočnej formácii. Na krídlach mal Andreja Kukuču a Mateja Kašlíka. „Hralo sa mi celkom dobre, ale po dlhšej pauze bez zápasu to bolo náročnejšie, kým som sa rozhýbal a dostal znova do toho zápasového rytmu,“ uviedol Tamáši. Po riadnom hracom čase nasledovali dodatkové samostatné nájazdy a Alex ten svoj premenil. Pripísal si na konto 38. štart v národnom tíme.

Má za sebou premiérovú sezónu v zahraničí. Vo farbách Hradca Králové vsietil Alex Tamáši osem gólov a zaznamenal jedenásť asistencií. Jeho klub vypadol vo štvrťfinále play – off. Pred odchodom do Česka pôsobil v HC ‘05 Banská Bystrica. Bojuje o miestenku na tretí svetový šampionát v seniorskej kategórii.

Premiérový reprezentačný gól strelil Tamáši v prípravnom dueli proti Česku, potom skóroval pred dvomi rokmi na majstrovstvách sveta proti Talianom. Tretí gól dal na Vianočnom Kaufland Cupe 2022 Nórom a štvrtý na tom istom turnaji Lotyšom. Piatykrát rozvlnil sieť v decembri minulého roka opäť v stretnutí proti Nórsku. To bolo súčasťou Vianočného Kaufland Cupu 2023. Šiesty gólový zápis zaknihoval vo februári v prípravnom zápase s Nemeckom.

Zdroj: vobraze.sk, foto: reprofoto RTVS