Súrodenci Fodorovci z Klenovca dominovali na oblastných majstrovstvách

Klenovčanka Laura Fodorová a Ivan Berezovskij

Bedmintonista Samuel Fodor (Družstevník Klenovec) triumfoval vo dvojhre na oblastných majstrovstvách Východ v kategórii do 15 rokov. Ich dejiskom bol Prešov. Fodor bol nasadenou trojkou. Pri svojom víťaznom ťažení zdolal päť súperov. Finále bolo pritom klenovskou záležitosťou. Fodor v ňom zdolal oddielového spoluhráča Jakuba Fottu 2:0 na sety.

Vo štvorhre chlapcov sa tešila z prvenstva dvojica Samuel Fodor/Daniele Barč (Klenovec, VEVA Huncovce). Tá potvrdila pozíciu najvyššie nasadeného páru. Vo finále porazila pár Berezovskij/Božík (PBA Prešov) 2:0, v troch zápasoch nestratila set. Tretie miesto obsadila dvojica Jakub Fotta/Tomáš Sokol (Klenovec, KPŠ Košice). Tej vystavili v semifinále stopku práve Barč s Fodorom.

Klenovský hráč Samuel Fodor kraľoval tiež v mixe. Jeho partnerkou bola Vanessa Osadská (SP Dolný Kubín) a naplnili papierové predpoklady. Boli totiž nasadenými jednotkami a vo finále pokorili pár Jakub Fotta/Adelka Lachová (Družstevník Klenovec, SP Dolný Kubín) 2:0. Fodor s Osadskou nestratili v štyroch dueloch ani set.
Vo štvorhre dievčat obsadila dvojica Laura Fodorová/Terézia Sopková (Družstevník Klenovec, BC Prešov) tretiu priečku.

Klenovská bedmintonistka Laura Fodorová dominovala na oblastných majstrovstvách Východ vo dvojhre v kategórii do 13 rokov. Ako najvyššie nasadená hráčka zvíťazila vo finále nad Brašeňovou (SP Dolný Kubín) 2:1. Fodorová na ceste za zlatom prešla celkovo cez päť súperiek. Na tretej priečke sa umiestnila Petra Orosová (BK Rimavská Sobota), ktorú v semifinále zastavila práve Laura Fodorová. Mladšie žiačky i žiaci zvádzali súboje v Dolnom Kubíne.

Klenovčan Samuel Fodor a Vanessa Osadská kraľovali v mixe

Klenovčanka Laura Fodorová sa stala oblastnou šampiónkou tiež v mixe. Jej partnerom bol Ivan Berezovskij (PBA Prešov) a boli nasadenými trojkami. Pri svojom úspešnom ťažení zdolali aj turnajové dvojky i jednotky. Vo finále pokorili pár Černák/Ťapajáková (SP Dolný Kubín) 2:1.

Vo štvorhre postúpila Fodorová s Teréziou Sopkovou (BC Prešov) do finále, v ktorom však ťahali za kratší koniec a prebrali si strieborné medaily. Vo dvojhre chlapcov obsadil Dávid Samáš (Družstevník Klenovec) tretie miesto.

Samuel Fodor vyhral dvojhru, Jakub Fotta skončil druhý

Odchovankyňa rimavskosobotského bedmintonu Sofia Šillingová obsadila na oblastných majstrovstvách Východ vo dvojhre striebornú pozíciu. V Prešove, kde zápolili hráčky a hráčky do 19 rokov, vyhrala dva duely a vo finále podľahla Osadskej (SP Dolný Kubín) v dvoch setoch. Šillingová háji farby KBC Košice. Vo štvorhre skončila s Júliou Ďurmekovou (SP Dolný Kubín) tretia.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Martina Fodorová