Soboťanka Gažiová účinkovala na festivale mládeže

Natália Gažiová
Natália Gažiová v dolnom rade uprostred

Džudistka Natália Gažiová sa predstavila na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Banskej Bystrici. Sedemnásťročná Soboťanka, ktorá je členkou Slávie STU Bratislava, zápolila vo váhe do 52 kg. Už v prvom kole jej však vystavila stopku Tavaresová z Luxemburska. Podľahla jej pred časovým limitom. „Doteraz som sa nestretla s touto súperkou. Ona je staršia odo mňa. Verila som si však na ňu. Zo začiatku zápasu to vyzeralo pre mňa veľmi dobre. Keď sa ma však snažila hodiť, narazila som si žalúdok a od toho momentu som už bola rozhádzaná. Hodila ma na wazari a potom ma ešte udržala. Nepočula som zahlásenie držania. Pozde som začala odtiaľ utekať,“ uviedla pre vobraze.sk Natália Gažiová. Odchovankyňa rimavskosobotskej Lokomotívy mala pôvodne štartovať aj v súťaži zmiešaných družstiev, ale napokon tam do diania nezasiahla. „Prehrali sme prvý zápas so Slovincami a tí nás do ďalších bojov nepotiahli,“ poznamenala.

Gažiová je viacnásobnou slovenskou šampiónkou. Majstrovskú zbierku si rozšírila v apríli tohto roka, keď si vybojovala v Martine dorastenecký titul. „Účasť na Európskom olympijskom festivale mládeže hodnotím ako ďalšiu skúsenosť. Mám ešte pred sebou dlhú cestu, potrebujem popracovať na všetkých chybách, ktoré robím,“ povedala Natália Gažiová, študentka Strednej športovej školy v Bratislave.  

Podľa jej vyjadrenia bola organizácia EYOF dobrá. „Najviac sa mi páčil otvárací ceremoniál, na ktorom som sa zúčastnila. Bola som sa pozrieť na zápolenia v atletike a plávaní. Predstavovalo to pre mňa celkom zážitok, keďže sme tam získali medaily. Mala som si možnosť chytiť bronz, ktorý si vybojovala v skoku o žrdi Slovenka Anna Šimková,“ referovala Gažiová. V auguste si plánuje oddýchnuť a zregenerovať sily.

Natália Gažiová

Zdroj: vobraze.sk, foto: album N. Gažiovej