Soboťanka Denisa Uhrinová si robí zálusk na obhajobu titulu v extralige

Florbalistka Denisa Uhrinová z Rimavskej Soboty pracuje v školstve a hráva v Hyundai extralige žien. Oblieka si v nej dres FBK Harvard Partizánske. Po základnej časti najvyššej súťaže figuruje tento tím na štvrtej priečke. „Máme ambície dotiahnuť to do finále. Chceli by sme obhájiť titul a opäť vyhrať extraligu. Záleží na tom, aké budeme podávať výkony v ďalšej fáze súťaže a na našom nastavení v jednotlivých zápasoch. Získať titul považujem stále za reálne, ale bude to určite ťažké, keďže tímy sú čoraz vyrovnanejšie a všetky bojujú o medailové umiestnenie,“ uviedla pre vobraze.sk dvadsaťročná Denisa Uhrinová.

Vlani sa tešila s Partizánskym zo svojho premiérového titulu. „Štvrté miesto po základnej časti prebiehajúceho ročníka berieme ako celkom fajn. Sklamalo nás však rozhodnutie zväzu o kontumácii troch našich zápasov. Do nadstavbovej časti vstúpime motivované,“ skonštatovala Uhrinová, odchovankyňa FBC Slovan R. Sobota.

V predchádzajúcich sezónach nastupovala v obrane, no preukazovala ofenzívne chúťky. „V súčasnosti hrávam častejšie v útoku ako v obrane. Som herne vyťažená v zápasoch. Boli chvíle, keď sa mi extrémne darilo, ale aj také, keď sa mi nedarilo. V ďalšom priebehu sezóny by som chcela svoje výkony zlepšiť a pomôcť tímu k víťazstvám,“ povedala Denisa. Na konte má šesť gólov a jednu asistenciu. „Nejako nevnímam osobné štatistiky, skôr mi ide o to, aby sme ako tím vyhrávali,“ zdôraznila bývalá mládežnícka reprezentantka.

V roku 2022 sa predstavila na majstrovstvách sveta junioriek. „Ambície dostať sa do ženskej reprezentácie by som možno aj mala, ale v konkurencii hráčok, ktoré tam aktuálne pôsobia, je tá šanca nízka,“ podotkla pedagogická asistentka na ZŠ Š. M. Daxnera v Rimavskej Sobote.

Denisa Uhrinová háji zároveň farby ŠK FTC Fiľakovo v prvej lige žien. Za Partizánske nastupuje na striedavý štart. „Sústredím sa viac na účinkovanie v extralige. Chceli by sme sa dostať s Fiľakovom na medailové pozície. Za Fiľakovo však hrávam v tejto sezóne minimálne. S viacerými tamojšími spoluhráčkami som vyrastala a odchádza sa mi odtiaľ ťažko. Samozrejme, beriem to aj z toho hľadiska, že takto odohrám o pár zápasov viac,“ ozrejmila.

Okrem Uhrinovej zarezáva v extralige žien aj Kristína Čintalanová z Rimavskej Soboty. Tá hráva za VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album D. Uhrinovej