Soboťania podľahli lídrovi súťaže zo Spiša

Šláger štrnásteho kola tretej ligy Východ sa hral v Rimavskej Sobote, kam pricestovali hráči FK Spišská Nová Ves. Futbalisti domáceho MŠK ťahali sériu štyroch víťazstiev, lenže proti lídrovi súťaže sa nedokázali v ofenzíve presadiť a prehrali so Spišiakmi 0:1. Tri body pre východniarov zabezpečil v 60. minúte Slebodník. Hostia skórovali po akcii do otvorenej obrany. Predchádzala jej štandardná situácia domácich. Veľké penzum práce v drese východniarov odviedol ostrieľaný Marek Janečka, bývalý hráč Rimavskej Soboty. Gemerčania prvýkrát na jeseň v domácom prostredí nedali gól. Odohrali v ňom deväť zápasov, z ktorých šesť vyhrali, raz remizovali a dvakrát prehrali. Zverenci kouča Eugena Bariho nazbierali doma devätnásť bodov. Spišská Nová Ves inkasovala doteraz najmenej gólov v súťaži (10) .

V rimavskosobotskej zostave mal v dueli proti Spišiakom päťnásobné zastúpenie fortunaligový MFK Ružomberok (brankár Tomáš Frühwald, Matúš Malý, Alexander Selecký, Gabriel Halabrín, Marko Kelemen).

MŠK Rimavská – FK Spišská Nová Ves 0:1 (0:0)
Zostava R. Soboty: Frühwald – Aleksič (78. Oláh), Petrán, Malý, Selecký – Juhász (61. Ciprus), Halabrín (88. Gardič), Ľupták (78. Iboš), Gembický, Fadairo – Kelemen.

Soboťania klesli v tabuľke z tretieho na štvrté miesto, na konte majú naďalej 26 bodov (osem víťazstiev, dve remízy, štyri prehry so skóre 29:18). Hráči MŠK pocestujú v pätnástom kole, záverečnom v jesennej časti, v sobotu 12. novembra do Bardejova.

Zdroj: vobraze.sk