Siláčka Slížová z R. Soboty vytvorila slovenský rekord na ME junioriek. V trojboji obsadila druhé miesto

Silová trojbojárka Patrícia Slížová z Rimavskej Soboty sa predviedla na majstrovstvách Európy medzi juniorkami vo výbornej forme. V luxemburskom Hamme vytvorila vo váhe nad 84 kg slovenský rekord v trojboji nielen v juniorskej, ale aj v ženskej kategórii. Dvadsaťdvaročná reprezentantka v ňom dosiahla výkon 505 kg (drep – 210 kg, tlak na lavičke – 130 kg, mŕtvy ťah – 165 kg) a obsadila striebornú priečku. Titul získala výkonom 517,5 kg Lierhagenová z Nórska.

„Paťka ako druhá Slovenka zdvihla na medzinárodnej súťaži viac ako 500 kg. Pred ňou to dokázala len Ivana Horná. Okrem toho, že Paťka vytvorila na ME slovenský rekord v trojboji žien, tak vyrovnala národné rekordy v drepe a v tlaku na lavičke. Som veľmi spokojný s jej účinkovaním. Jej výkonnosť stúpa. Boli tam rezervy aj v drepe i v tlaku na lavičke,“ povedal pre vobraze.sk otec a zároveň tréner Pavol Slíž.

„Som spokojná s druhým miestom v trojboji i tým novým slovenským rekordom v trojboji, ktorému prikladám väčší význam. Pripravovali sme sa v tréningovom procese na to, aby som prekonala hranicu 500 kg. Na majstrovstvách Slovenska som sa cez ňu už dostala, ale teraz som mala lepší výkon v tlaku na lavičke, čo sa premietlo do výkonu v trojboji 505 kg. Všetko vyšlo na ME podľa mojich predstáv,“ uviedla pre vobraze.sk Patrícia Slížová (PWL – Club Svätoplukovo). V drepe si ukoristila zlato. „Víťazstvo v drepe ma potešilo. Do poslednej chvíle sme čakali, ako dopadne v tejto disciplíne súperka z Nórska. V mŕtvom ťahu som skončila druhá a v tlaku na lavičke tretia, pričom 130 kg som vytlačila prvýkrát na nejakej súťaži. Spokojnosť môžem vyjadriť so všetkými tromi disciplínami.“

Podľa jej slov prebiehala príprava na európsky šampionát dobre. „Jednotlivé pokusy mi vyšli po technickej i silovej stránke. Všetky boli platné. Organizácia šampionátu bola na dobrej úrovni. Bola som sa pozrieť aj v meste, v Hamme bolo pekne,“ vyjadrila sa Slížová. V jej hmotnosti štartovali tri pretekárky. Študuje fyzioterapiu na Fakulte zdravotníckych vied UCM v Piešťanoch.

Zdroj: vobraze.sk, foto: reprofoto video FB EPF