Poltár pokoril Prešov. Iskra nepokračuje v súťaži

Iskra Hnúšťa skončila v súťaži

V prvej lige Východ vo volejbale žien sa hrali v sobotu zápasy dvanásteho kola. Hráčky MVK Poltár hostili prešovskú Elbu. Poltársky tím zdolal východniarky v obidvoch stretnutiach. V tom druhom to však mal náročnejšie, keďže si výhru zabezpečil až v tajbrejku. Súťaž pokračuje už definitívne bez VK Iskra Hnúšťa. Doterajšie výsledky hnúšťanského družstva boli anulované. Poltárčanky tak prišli o dve výhry i šesť bodov zo vzájomných duelov s Iskrou. MVK klesol v neúplnej tabuľke z druhého na tretie miesto (osem víťazstiev, šesť prehier – 24 bodov).

Kouč i športový riaditeľ VK Iskra Hnúšťa Štefan Majeský už pred týždňom uviedol, že nemajú dostatok hráčok, aby mohli pokračovať v režime OP. V takomto režime sa museli tréneri zaobísť bez dvoch dôležitých hráčok. Na súpiske mala Iskra desať volejbalistiek a bez týchto dvoch by ich bolo osem. S ďalšou hráčkou zo súpisky sa podľa trénerov nedalo počítať. Pre úzky káder teda už hnúšťanský tím do ďalších bojov nezasiahne. V prebiehajúcom ročníku odohral šesť zápasov a nezabodoval v nich.

MVK Poltár – ŠK Elba Prešov 3:1 (20, 21, -21, 14), 3:2 (-23, 16, 21, -23, 10)

Poltárske družstvo neviedol tréner Boris Dreisig, ktorý bol v karanténe. V prvom zápase síce hráčky MVK stratili tretí set, ale poľahky ovládli ten nasledujúci a tešili sa z triumfu. Úvodný set druhého stretnutia sa stal vďaka lepšie zvládnutej koncovke korisťou Prešova. Ďalšie dve dejstvá získali Poltárčanky. Elba posunula dej do skráteného piateho setu a v ňom boli úspešnejšie hráčky MVK (15:10).

MVK Poltár: Radová, Wiednerová, Findrová, D. Nociarová, Kudlíková, Gondeková – liberka T. Števková (B. Sojková, Strmeňová).

Zdroj: vobraze.sk