Mladý Soboťan súťažil na majstrovstvách sveta

Tomáš Kuvik (Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota) absolvoval premiéru na majstrovstvách sveta juniorov. Ich dejiskom bola minulý týždeň Sofia. Šestnásťročný Soboťan zápolil v športovom zápase. Súťažil vo váhe do 73 kg. Kuvik narazil v prvom kole na českého reprezentanta Adama Jochmana a ten bol nad jeho sily. Rimavskosobotský taekwondista s ním prehral v dvoch kolách. „Zo začiatku ten duel vyzeral pre mňa dobre, lenže potom sa prejavila kvalita súpera. Bol silnejší, rýchlejší, má viac medzinárodných skúseností, presadil sa na viacerých turnajoch. Navyše, vlani získal na majstrovstvách Európy juniorov bronz. Nie som z vypadnutia v prvom kole sklamaný, beriem to reálne. Jochman je veľmi dobrý taekwondista,“ uviedol pre vobraze.sk Tomáš Kuvik, študent Gymnázia I. Kraska v Rimavskej Sobote.

Úroveň podujatia zodpovedala podľa jeho slov tomu, že išlo o majstrovstvá sveta. Skúsenosti z účinkovania na vrcholnom turnaji už mal na konte. V novembri minulého roka Kuvik štartoval na majstrovstvách Európy juniorov, ktoré sa uskutočnili v Sarajeve. Viacnásobného majstra Slovenska teší, že tentoraz zápolil na ešte významnejšom podujatí. Cení si, že mal takúto príležitosť. Je bohatší o nové poznatky.

„S Adamom Jochmanom sa poznáme. Keď sa niekde stretneme, zvykneme sa spolu rozprávať. Už sme raz proti sebe nastúpili v súťažnom zápase a aj vtedy vyhral. Mal som smolu, že som ho dostal v Sofii hneď v úvodnom súboji. Keďže v našom vzájomnom zápase vyhral prvé i druhé kolo, prehral som 0:2 a tretie kolo sa už nekonalo. Od tohto roka nastala zmena pravidiel, predtým bolo kľúčové celkové bodové hodnotenie. Jochman v nasledujúcom zápase podľahol reprezentantovi Turecka, ktorý si napokon vybojoval striebro,“ priblížil Tomáš Kuvik. Ako dodal, na MS v metropole Bulharska štartoval aj Damien Pavel Frgolec, ktorý začínal s taekwondom v Hnúšti a tiež vypadol v prvom kole.

Tínedžer z Rimavskej Soboty má ambície získať na majstrovstvách Slovenska zlatú medailu, Kuvik by chcel štartovať na budúcoročných majstrovstvách Európy juniorov. Taekwondo je bojové umenie a zároveň olympijský šport.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album R. Kuvika