Migaľa predĺžil zmluvu s prvoligovou B. Bystricou

Lukáš Migaľa so synom Eugenom

MFK Dukla Banská Bystrica je druhým klubom, v ktorom si Lukáš Migaľa zahral v najvyššej súťaži. Tridsaťdvaročný rodák z Hnúšte v nej zaznamenal v uplynulej sezóne 23 štartov a mal tri asistencie. Banskobystričania obsadili ako nováčik piatu priečku. „Tešil som sa na to, že si znovu zahrám prvú ligu. Som rád, že to takto dopadlo, ako to dopadlo. Ukázali sme všetkým na Slovensku, ktorí poukazovali na to, že sme postúpili iba rozhodnutím spoza zeleného stola, že si právom zaslúžime byť v prvej lige,“ povedal pre vobraze.sk Lukáš Migaľa. Dôležitý medzník v jeho futbalovej kariére predstavovalo pôsobenie v druholigovej Rimavskej Sobote, odkiaľ v roku 2015 zamieril do FK Železiarne Podbrezová. Tam si zahral prvú ligu a vsietil aj doteraz jediný gól na tomto fóre. Vo Fortuna lige odohral dokopy vyše 80 zápasov. Je použiteľný ako krajný obranca i záložník.

„Tá sezóna dopadla pre nás nad očakávanie dobre. Primárnym cieľom bolo pôvodne zachrániť sa. Po deviatich kolách to vyzeralo, že to bude veľmi náročné. Postupne sme však zlepšovali výkony a začali zbierať body, čo nás posúvalo čoraz vyššie v tabuľke. Keď sme boli bližšie k prvej šestke, tak bolo pre nás hlavným cieľom dostať sa do nej, čo sa nám napokon podarilo. Myslím si, že zaslúžene sme do nej prenikli,“ uviedol Migaľa a pokračoval: „Zápasy v skupine o titul sme si užívali, ale chceli sme sa dostať do Európskej konferenčnej ligy, keďže taká šanca nemusí prísť každý rok. Mrzí nás, že sme ju nevyužili. S uplynulou sezónou ale musíme byť spokojní.“

Viac toho odohral na jeseň než na jar. „Jesennú časť som odohral takmer celú. Prvé tri zápasy som hral na jar v základnej zostave, ale práve v tom treťom som si natiahol zadný stehenný sval, čo ma vyradilo na skoro mesiac z hry. Chytila sa základná zostava a tréner Michal Ščasný nemal dôvod ju meniť. Väčšinou som neskôr naskakoval ako striedajúci hráč,“ rekapituloval.

Migaľa bude naďalej zarezávať v Dukle, kde účinkuje od leta 2018. „Podpísal som novú zmluvu na ďalší rok. Pre mňa bolo prioritou určite zostať v MFK Dukla Banskej Bystrici, keďže mám vzťah k tomuto klubu. Podarilo sa nám rýchlo dohodnúť na pokračovaní spolupráce,“ priblížil Lukáš. Dovolenku strávil s rodinou v Chorvátsku. „Oddýchli sme si tam. Po návrate z dovolenky som sa trochu snažil pomôcť rodičom s prácou okolo domu v Hnúšti,“ poznamenal. S manželkou Alexandrou a synom Eugenom žijú vo Zvolene. Na Filozofickej fakulte UMB v Banskej Bystrici študuje kombináciu telesná výchova a technika. „Na budúci týždeň ma čaká obhajoba bakalárskej práce i štátnice, takže sa na to pripravujem,“ avizuje skúsený hráč.

V kádri Banskej Bystrice figuruje tiež brankár Július Nôta z Rimavskej Soboty, ale nedostal zatiaľ príležitosť vo Fortuna lige. Chytal v Slovnaft Cupe a na jeseň v druholigovom Dolnom Kubíne, ktorý bol farmou MFK Dukla.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album L. Migaľu