Migaľa bude pokračovať v prvoligovej B. Bystrici. Pre rodáka z Hnúšte to bola priorita

Lukáš Migaľa so synom Eugenom

Futbalista Lukáš Migaľa si bude aj v novej sezóne obliekať dres prvoligového MFK Dukla Banská Bystrica. Tridsaťtriročný rodák z Hnúšte pôsobí v klube spod Urpína od leta 2018. „Predĺžil som zmluvu o ďalší rok. Mojou prioritou bolo pokračovať v Dukle, kde sa cítim veľmi dobre. O zmene prostredia som neuvažoval. Profesionálnu kariéru by som chcel ukončiť práve v tomto klube,“ uviedol pre vobraze.sk Lukáš Migaľa, ktorý je ofenzívne ladeným krajným obrancom.

V uplynulej sezóne si pripísal na konto vo farbách B. Bystrice 25 štartov v Niké lige. „Odohral som takmer celú sezónu s výnimkou obdobia, keď som mal zdravotné problémy. Hodnotím ju z individuálneho hľadiska pozitívne. Som rád, že som mal možnosť hrať najvyššiu súťaž, získal som v nej ďalšie skúsenosti,“ skonštatoval bývalý rimavskosobotský hráč.

Banskobystričania obsadili siedme miesto. „Primárnym cieľom nášho tímu bolo dostať sa do hornej šestky, čo nám ušlo, keď sme v poslednom kole základnej časti iba remizovali doma s Košicami. Boli sme z toho veľmi sklamaní. Potom sme si dali ďalší cieľ, a to skončiť na siedmom mieste, čo sa nám nakoniec podarilo. Každopádne sme však chceli dosiahnuť v tomto ročníku viac,“ zdôraznil ostrieľaný harcovník.

V prvoligovej súťaži odohral už vyše sto zápasov a strelil jeden gól. Vo farbách Podbrezovej skóroval do siete Slovana Bratislava. „Mal som príležitosti vo viacerých zápasoch nedávno skončenej sezóny, ale druhý gól som zatiaľ nepridal,“ poznamenal Lukáš. Jeho spoluhráčom bol v Dukle aj brankár Július Nôta z R. Soboty, ktorý však šancu v prvej lige nedostal.

Na Filozofickej fakulte UMB v Banskej Bystrici Migaľa študuje kombináciu telesná výchova a technika. Prvý stupeň štúdia úspešne zavŕšil pred rokom, v štúdiu kontinuálne pokračuje. „Titul bakalár nepoužívam, nikde si ho nepíšem. Až neskôr, keď budem magister a budem mať iné zamestnanie. Iba som si robil srandu, že by som si ho dal na dres. Dostal som už zo škôl pracovné ponuky. Prípadné pôsobenie v školstve sa však zatiaľ odkladá. Jednak pokračujem v profesionálnej kariére a ešte ma čaká posledný rok magisterského štúdia,“ ozrejmil.

S rodinou žije vo Zvolene a prezradil radostnú správu. „Očakávame prírastok. Budeme mať párik. K synovi Eugenovi, ktorý bude mať v septembri štyri roky a dobre sa adaptoval v škôlke, pribudne dcérka. Termín pôrodu máme v auguste,“ uviedol Migaľa. Jeho manželka Alexandra pochádza z Klenovca. Hrávala súťažne bedminton.

S futbalom začínal Lukáš Migaľa v Hnúšti. Počas pôsobenia v R. Sobote, kde hrával druhú ligu, si získal priazeň divákov. Odtiaľ potom viedli jeho kroky do FK Železiarne Podbrezová.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album L. Migaľu