Džudista Ádám z R. Soboty si ukoristil na turnaji Európskeho pohára v Sarajeve bronz

Džudista Viktor Ádám si priviezol bronzovú medailu z turnaja Európskeho pohára seniorov v Sarajeve. Dvadsaťdvaročný reprezentant z Rimavskej Soboty štartoval v metropole Bosny a Hercegoviny vo váhe do 100 kg. Tri duely vyhral a v jednom našiel premožiteľa. „Hodnotím to veľmi dobre. Získal som prvú medailu v tejto sezóne. Je to pre mňa také povzbudenie do ďalších mesiacov,“ povedal pre vobraze.sk Viktor Ádám (Dukla Banská Bystrica).

„Na turnaj som cestoval s ambíciami vyhrať ho. Bohužiaľ, obsadil som napokon tretie miesto. Škoda, mohli sme byť vo finále dvaja Slováci. Prvenstvo si totiž vybojoval Benjamín Maťašeje,“ priblížil odchovanec TJ Mladosť Relax R. Sobota.

Ádám najprv zdolal Rozgu z Chorvátska a následne Tomiča z Čiernej Hory. V semifinále potom podľahol Djinovičovi zo Srbska, no v súboji o bronz nezaváhal a zvíťazil nad Stojkovom zo Srbska. „Všetky zápasy som vyhral na ippon zhruba do pätnástich sekúnd. Bohužiaľ, v tom jednom prípade sa mi to nepodarilo. Odišiel som v semifinálovom zápase kondične, prehral som ho na wazari. Prejavilo sa, že som bol chorý pred súťažou,“ povedal Viktor. Na začiatku sezóny skončil na podujatí Európskeho pohára v Győri piaty.

V tomto roku opäť absolvoval sústredenie v japonskom Tokiu. Podľa jeho vyjadrenia bolo pre neho znovu prínosom, lenže v jeho závere sa zranil, utrpel otras mozgu, čo mu nabúralo plány. „Mojou prioritou je čo najlepšie sa pripraviť na jesenné majstrovstvá Európy do 23 rokov,“ avizuje Viktor Ádám.


Zdroj: vobraze.sk, foto: album V. Ádáma