Máme dosť veľkú šancu postúpiť, hovorí rimavskosobotský futbalista Hugo Ciprus

Futbalistu MŠK Rimavská Sobota Huga Ciprusa teší pohľad na tabuľku tretej ligy Východ. Soboťania sa nachádzajú s 34 bodmi na druhej priečke. Rovnaký počet bodov má aj MŠK Tesla Stropkov, ktorému patrí líderská pozícia. „Vyzerá to zatiaľ dobre, vládne veľká spokojnosť. Myslím si, že máme dosť veľkú šancu postúpiť v tejto sezóne do druhej ligy. Máme dobré mužstvo, nastupujú v ňom aj hráči z prvoligového Ružomberka,“ povedal pre vobraze.sk Hugo Ciprus. Pripomenul, že o postup hrá prvýkrát v kariére. Naopak, záchranárske práce zažil vlani na jar vo Fiľakove, kde hosťoval. „Teraz nie je ten tlak taký, ako keď bojujete o záchranu. Hrať o postup je každopádne lepšie,“ vyjadril sa devätnásťročný Soboťan.

Je použiteľný na poste defenzívneho záložníka i stopéra. „Oveľa lepšie sa mi hrá na pozícii stopéra, na ktorej v súčasnosti nastupujem,“ zdôraznil. Jeho spoluhráčom je v rimavskosobotskom mužstve Peter Petrán. Ten Huga viedol ako tréner v kategórii U13. Neskôr Ciprus zamieril do MFK Dukla Banská Bystrica a potom do MFK Ružomberok. V jesennej časti prebiehajúceho ročníka strelil Hugo Ciprus premiérový gól za áčko R. Soboty. Skóroval v Lipanoch, kde MŠK remizoval 1:1. „Dúfam, že si na jar vylepším to moje strelecké konto,“ podotkol.

V kádri MŠK figurujú najnovšie piati Nigérijčania. K dvom, ktorí si obliekali dres R. Soboty aj na jeseň, pribudli ďalší traja. „Väčšinou im predkladám do angličtiny to, to je potrebné, ja alebo Sebastián Gembický,“ priblížil Hugo Ciprus. Zároveň už zbiera trénerské skúsenosti. „Vediem prípravku v kategóriách U7 a U10. Baví ma práca s najmladšími chlapcami. Chcem si zvýšiť trénerskú kvalifikáciu, lebo zatiaľ mám iba tú najnižšiu,“ uviedol hráč, ktorý je v R. Sobote na hosťovaní z MFK Ružomberok.

Rimavskosobotské mužstvo získalo v prvých dvoch jarných zápasoch štyri body. V Kalinove, kde hrali Soboťania takmer celý zápas bez vylúčeného Petrána, remizovali 3:3 a doma zdolali MŠK Novohrad Lučenec 3:0. Bodovo sa dotiahli na Stropkov, ktorý v odvetnej časti prehral dva z troch duelov. Zverenci kouča Eugena Bariho mali uplynulý víkend voľno, keďže v súťaži účinkuje nepárny počet tímov. Stropkov na jeseň doma zdolal R. Sobotu 2:1. Najmenej gólov inkasovali dosiaľ práve Stropkov a R. Sobota – zhodne pätnásť. Gemerčania najbližšie privítajú v nedeľu 24. marca Starú Ľubovňu.

Dvaja hráči, ktorí boli na jeseň súčasťou rimavskosobotského mančaftu, posilnili FKM Tornaľa. Zamierili tam na hosťovanie legionári Bozhidar Krstich a Joao Paolo de Lima da Silva. Do FK Jesenské zas odišiel mladý Adrián Varga.

Zdroj: vobraze.sk, foto: vobraze.sk a album H. Ciprusa