Konateľ MŠK R. Sobota Ondrej Václavik: Chceme sa ešte posilniť. Nebránime sa postupu

Majú za sebou vydarené jesenné ťaženie. Futbalisti MŠK Rimavská Sobota zimujú v tretej lige Východ na druhej priečke. Zverenci kouča Eugena Bariho získali 30 bodov (deväť víťazstiev, tri remízy a dve prehry so skóre 27:12). Pozícia lídra súťaže patrí s 31 bodmi hráčom MŠK Tesla Stropkov. „S jesennou časťou som spokojný, aj keď sa v nej našli aj nejaké chyby. Mrzia nás dve zbytočné prehry, obidve sa zrodili v posledných sekundách zápasov. V Stropkove a v Starej Ľubovni, kde sme ich utrpeli, sme neboli horším mužstvom. Remízu v Lipanoch, odkiaľ sme mohli brať viac bodov, ovplyvnili dve vylúčenia našich hráčov. Tie nerozhodné výsledky v Lučenci a v Snine boli v poriadku,“ uviedol pre vobraze.sk konateľ MŠK Rimavská Sobota Ondrej Václavik.

Gemerčania majú druhú najlepšiu defenzívu a štvrtú najlepšiu ofenzívu. „Prekvapili sme súperov veľmi dobrým pohybom hráčov počas celých zápasov. Vypracovali sme si veľa šancí, ale nepodarilo sa nám ich premeniť,“ hodnotil ďalej konateľ klubu. Rimavskosobotský mančaft vyhral všetkých sedem domácich duelov a inkasoval v nich iba raz. „Málokedy sa podarí byť doma stopercentne úspešní. Je za tým veľmi kvalitný prístup všetkých hráčov, veľká ochota pomôcť jeden druhému, kvalitné bránenie,“ reagoval Václavik.

Pred začiatkom sezóny avizoval, že cieľom je skončiť do ôsmeho miesta. „Napriek odchodom viacerých hráčov v lete môžem povedať, že ma umiestnenie po jesennej časti neprekvapilo. Urobili sme určité zmeny v týždennom tréningovom mikrocykle, čo sa ukázalo nakoniec ako veľmi efektívne. Budeme v tom aj naďalej pokračovať. Pod skutočnosť, že sa nachádzame na druhom mieste, sa teda podpísal dobre nastavený tréningový proces, veľmi dobrá účasť hráčov na tréningoch, čo sa v minulosti nedarilo a zvýšila sa konkurencieschopnosť. Toto nám momentálne prinieslo ovocie,“ skonštatoval.

Soboťania sú farmou prvoligového MFK Ružomberok a vedúci Stropkov zase farmou druholigového Tatrana Prešov. „Bez ružomberských hráčov by sme neboli na druhom mieste. Chalani z Ružomberka veľmi dobre zapadli do kolektívu. V kádri máme pritom ďalších troch ružomberských hráčov, ktorí sú u nás od leta na klasickom hosťovaní,“ uviedol Václavik.

Pochvaľuje si spoluprácu s MFK Ružomberok. „Na jeseň fungovala výborne. Pravidelne sme mali v bráne vždy veľkú osobnosť. Všetky treťoligové zápasy odchytali gólmani z Ružomberka. Boli príkladom pre našich brankárov (Krisztián Gregor, Daniel Kotrík). V strede poľa bol veľkou posilou David Jackuliak a na kraji obrany nastupoval výborný Viktor Úradník. V strede obrany sa zo zápasu na zápas zlepšoval Jakub Luka. Objavili sa však v našich farbách na striedavý štart aj iní hráči z Ružomberka a vždy patrili medzi opory. Tým pádom sa zlepšovali tiež naši hráči,“ zdôraznil Ondrej Václavik.

Podľa jeho slov chýba v tréningovom procese stabilný brankár, v strede poľa organizátor hry a efektívnejší krídelník. „V zime sa chceme ešte posilniť a ukáže sa, ako na tom mužstvo bude. Nebránime sa postupu do druhej ligy,“ povedal konateľ MŠK.

V kádri MŠK boli na jeseň dvaja Nigérijčania (Sodiq Aremu, Raymond Oluwaseun Japhet). Konateľ klubu už v lete avizoval príchod ďalších ich krajanov. V priebehu jesene sa tak nestalo. „Nigérijčania prídu na skúšku a rozhodneme sa, či si ich necháme. Na druhej strane odídu legionári Bozhidar Krstich, Joao Paolo de Lima da Silva a Adrián Varga na hosťovanie. Uvidíme, či sa to bude týkať i iných hráčov. Rokujeme o získaní hráčov na hosťovanie,“ uviedol Ondrej Václavik.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album O. Václavika