
Bedmintonista Jakub Fotta (Družstevník Klenovec) vyhral štvorhru i mix na áčkovom turnaji Grand Prix do 17 rokov. Jeho dejiskom bol uplynulý víkend Trenčín. K dvom zlatým medailám v párových disciplínach pridal vo dvojhre bronz. Na podujatí sa nepredstavila klenovská hráčka Laura Fodorová, ktorá bola s reprezentáciou do 19 rokov v Bulharsku.
Po boku Jakuba Fottu hrala v mixe Laura Jašková (SP Dolný Kubín). Boli nasadenými jednotkami, čo aj potvrdili na kurte. Pri svojom víťaznom ťažení nestratili ani set. V úvodnom kole mali voľno. Na ceste do finále vyhrali tri zápasy. V súboji o prvenstvo na podujatí Fotta s Jaškovou zdolali druhý najvyššie nasadený pár Koščák/Skorkovská (CEVA Trenčín, BKR Púchov) 2:0. Obidva sety boli vyrovnané, rozuzlenie priniesli koncovky, skončili sa najtesnejším rozdielom.
Partnerom Klenovčana Jakubu Fottu bol vo štvorhre Jakub Božík (PBA Prešov). Tvorili druhý najvyššie nasadený pár. V prvom kole tak mali voľno. Dva presvedčivo zvládnuté zápasy bez straty setu im zabezpečili účasť vo finále. Fotta s Božíkom v ňom narazili na najvyššie nasadenú dvojicu Kazárik/Koščák (SC Pohoda Trnava, CEVA Trenčín) a zviedli s ňou trojsetový duel. Úvodné vyrovnané dejstvo získala dvojica Fotta/Božík, to druhé rovnako vyrovnané vyznelo lepšie pre ich súperov. Rozhodujúce tretie dejstvo sa však stalo korisťou páru Fotta/Božík (21:11), ktorý teda zvíťazil 2:1.
Vo dvojhre bol Jakub Fotta nasadenou jednotkou. V prvom kole nemal súpera. Dva duely hladko vyhral, no v semifinále ho zastavil Sokol (Lokomotíva Košice). Klenovský bedmintonista podľahol nasadenej trojke 1:2, keď ťahal za kratší koniec v rozhodujúcom treťom dejstve (16:21).


Zdroj: vobraze.sk, foto: album J. Fottu



