Iskra Hnúšťa prihlásila kadetky i mladšie žiačky a Poltár rovnako mladšie žiačky

Kadetky VK Iskra Hnúšťa s trénerom Igorom Pasiarom

VK Iskra Hnúšťa sa predstaví v novej sezóne v kadetskej súťaži a bude mať tiež tím mladších žiačok. Prihlásiť sa bolo možné do konca júna. V uplynulom ročníku účinkovali volejbalistky Iskry v oblastnej druhej triede kadetiek, v ktorej obsadili druhú priečku. V baráži potom neúspešne bojovali proti TJ ŠK VK Krupina o postup medzi najlepšie kolektívy na strednom Slovensku. Iskra mala tiež zastúpenie v druhej triede starších žiačok, lenže v nej už nebude hrať. V klube sa rozhodli účinkovať v kategórii mladších žiačok.

V júni sa hnúšťanská hráčka Lucia Brndiarová zúčastnila v Poprade na zraze tvoriacej sa reprezentácie do 16 rokov. Boli na ňom dievčatá zo stredného a východného Slovenska. „Sme veľmi radi, že sa konečne dostal niekto od nás do reprezentačného výberu. Ukazuje sa tá práca s dievčatami v našom klube. Okrem Brndiarovej máme aj ďalšie šikovné hráčky. Časom sa to môže ukázať,“ uviedla pre vobraze.sk mládežnícka trénerka VK Iskra Hnúšťa Adriana Beregiová.  Talentovaná odchovankyňa Iskry Nina Reptišová hosťovala v ŠKM Liptovský Hrádok.

MVK Poltár sa rovnako prihlásil do súťaže mladších žiačok. V lanskej sezóne zvádzali Poltárčanky súboje v druhej triede kadetiek i v druhej triede starších žiačok, kde však už nebudú pokračovať. Medzi kluby, ktoré sa prihlásili do kategórie mladších žiačok, patrí napríklad tiež MVK Magnezit Revúca.

V Rimavskej Sobote nedošlo k vzkrieseniu volejbalu. VK Slovan nie je prihlásený do žiadnej súťaže. Rimavskosobotská odchovankyňa Lucia Hanušová si v sezóne 2022/2023 zahrala v extralige žien. Hájila v nej farby ŠVK Pezinok. S družstvom junioriek Pezinka sa predstavila na majstrovstvách Slovenska. V hnúšťanskej Iskre pôsobia dve hráčky, ktoré začínali v Slovane. Ide o Zuzanu Boldišovú a Dominiku Hrivnákovú. „Sú pre náš klub prínosom, obidve sú talentované a použiteľné na viacerých postoch. Zapadli do kolektívu, odohrali v našom klube už dve sezóny,“ uviedla Beregiová. Ako poznamenala, z Rimavskej Soboty prišla do Iskry tiež Natália Daňková. „Jej sme registračný preukaz vybavili prvýkrát na jeseň minulého roka,“ doplnila.

Kluby sa ešte môžu prihlásiť do súťaží v trojkovom a štvorkovom volejbale.

Lucia Hanušová (druhá zľava)

Extraliga a prvá liga

Tri odchovankyne MVK Poltár sa predstavili v minulej sezóne v Niké extralige žien. Nina Dreisigová si najskôr obliekala dres Projekt RD SVF, odkiaľ zamierila do VKP Bratislava. S Bratislavčankami obsadila druhé miesto v najvyššej súťaži a tešila sa z prvenstva v Slovenskom pohári. Sofia Sivičeková bola oporou Hit UCM Trnava a s týmto družstvom získala bronz. Za VK Pirane Brusno odohrala pár zápasov Bibiana Peťková. Katarína Mužíková z MVK Poltár hosťovala v prvoligovom tíme žien MŠK Žiar nad Hronom.

Trojlístok volejbalistiek Iskry Hnúšťa hosťoval v prvoligovom celku žien MŠK Žiar nad Hronom. Jeho farby hájili Nela Michalková, Lea Javorová a vďaka špeciálneho typu hosťovania aj Ema Boľfová, ale tá tam toho odohrala málo. Ďalšia hnúšťanská hráčka Veronika Parobeková si obliekala v prvej lige žien dres ŠK Elba Prešov.

Mladšie žiačky VK Iskra Hnúšťa

Zdroj: vobraze.sk, foto: album I. Pasiara a A. Beregiovej, FB ŠVK Pezinok