Hrachovčanka Kozloková strelila hetrik v dorasteneckej lige

Preukázala gólový apetít. Futbalistka Iveta Kozloková z Hrachova zaznamenala hetrik v nedeľňajšom zápase trinásteho kola prvej ligy dorasteniek (skupina B). Osemnásťročná hráčka RSC Hamsik Academy Banská Bystrica prispela tromi presnými zásahmi k jednoznačnému domácemu víťazstvu nad FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 9:0. „Som veľmi spokojná s tým, že som dala tri góly. Každopádne ma potešili. Chcela som streliť nejaké góly a vyšlo mi to. Mala som prsty aj v ďalších dvoch zásahoch nášho tímu. Už nejaký čas mám zdravotné problémy, ťažšie sa mi dýcha, no napriek tomu som zvládla odohrať celý zápas,“ povedala pre vobraze.sk útočníčka Iveta Kozloková.

Gólový účet stretnutia otvorila v 8. min a v 45. min prekonala brankárku hostiek druhýkrát. Hetrik skompletizovala v 58. min. „Prvý gól som dala ľavačkou, druhý pravačkou a po ňom som napodobnila gólovú oslavu hráča Realu Madrid Judea Bellinghama. Tretí zásah som potom pridala opäť ľavou nohou. Vo všetkých troch prípadoch to boli strely zvnútra šestnástky. Cez prestávku mi tréner Julián Krull vravel, aby som za päť minút skompletizovala hetrik a následne ma stiahne z ihriska. Nepodarilo sa mi to však v spomínanom časovom úseku, tretí gól som zaznamenala o niečo neskôr. Som rada, že ma nakoniec nechal hrať až do konca zápasu,“ uviedla odchovankyňa MŠK Rimavská Sobota, ktorá v banskobystrickom klube hosťuje.

Iveta netají, že hráčky FK Pohronie sú jej obľúbenými súperkami, keďže v jesennej časti zažiarila štyrmi gólmi do siete tohto klubu. „Darilo sa mi proti Pohroniu aj predtým v druhej lige. Mohli by sme hrať proti tomuto súperovi každé dva týždne. Viac by ma však potešil napríklad nejaký ten gól v zápase proti AS Trenčín, ktorý nás čaká v poslednom kole základnej časti súťaže a bude dôležitý z hľadiska nášho účinkovania v ďalšej fáze sezóny,“ uviedla študentka Gymnázia I. Kraska v R. Sobote. Ako tvrdí, miluje futbal a v televízii ho pozerala odmalička. Prezradila, po každom jej góle posiela už tradične pusu do neba starým rodičom.

Na suverénnom triumfe Hamšíkovej akadémie nad FK Pohronie sa podieľali aj dve ďalšie niekdajšie hráčky MŠK R. Sobota. Štvrtý gól duelu vsietila Martina Martincová a autorkou posledného deviateho bola Rebeka Kislingerová. Mužstvo, ktorého dres si obliekajú, figuruje v tabuľke na štvrtej priečke.

Kozloková rozvlnila sieť v prebiehajúcom ročníku osemkrát. „Som celkom prekvapená, že mám na konte toľko gólov. Som veľmi rada, že je to tak, pretože aktuálna sezóna je moja premiérová jednak v prvej dorasteneckej lige a tiež v tomto banskobystrickom klube. Spoluhráčky ma veľmi dobre prijali medzi seba.“

Trénuje s treťoligovými rimavskosobotskými dorastencami. „Väčšinou sa pripravujem s kategóriou U17. Chodievam tiež na jej zápasy a robím počas nich štatistiku pre trénera Štefana Vámoša,“ poznamenala mladá Hrachovčanka. Za svojho najobľúbenejšieho futbalistu z áčka MŠK označila stopéra Petra Petrána. „Má bohaté hráčske skúsenosti i prehľad v hre,“ doplnila. Chcela by si zahrať v prvej lige žien. Naznačila, že by ju bavila trénerská práca pri mládeži.

V minulosti hrávala Iveta Kozloková súťažne bedminton a získala v ňom nemálo trofejí. „Bedminton je fyzicky náročnejší šport ako futbal, ide o veľmi rýchly šport. Myslím si, že v bedmintone je o niečo ťažšie sa presadiť. S bedmintonom som skončila aj skrz zranenia členka a išla som na strednú školu do R. Soboty, nestíhala som už chodiť na tréningy do Hrachova,“ uviedla.


Zdroj: vobraze.sk, foto: album I. Kozlokovej