Gembický nastrieľal v drese R. Soboty štrnásť gólov

Sebastián Gembický v bielom drese

Najlepšími strelcami MŠK Rimavská Sobota boli v tretej lige Východ Sebastián Gembický a Adrián Macejko, ktorý je hráčom fortunaligového MFK Ružomberok. Obidvaja nastrieľali zhodne po dvanásť gólov. Za nimi nasleduje v internej tabuľke Čiernohorec Miladin Vujoševič. Ten sa do R. Soboty vrátil v zime a na jar skóroval deväťkrát. Na rozdiel od dvoch spomínaných hráčov zahrával aj pokutové kopy.

Celkovo však nastrieľal v rimavskosobotskom drese najviac gólov Sebastián Gembický. Ofenzívny univerzál z Hodejovca totiž ešte dvakrát rozvlnil sieť v Slovnaft Cupe. Dokopy teda zaznamenal v uplynulom ročníku štrnásť presných zásahov. „Nie je to zlá bilancia, no mohlo to byť v mojom podaní aj lepšie. Škoda, že som nedal viac gólov v jarnej časti. Nedarilo sa mi v nej až tak strelecky, ale mal som nejaké asistencie. Neviem, čím to bolo, že mi to tak nesypalo ako na jeseň. Musím popracovať na premieňaní šancí, viac sa sústrediť pri zakončení, lebo šance som mal v každom zápase,“ povedal pre vobraze.sk dvadsaťdvaročný Gembický. Podľa jeho slov by si na školskej stupni dal za štrnásť gólov dvojku. Na jeseň prekonal brankárov v treťoligovej súťaži deväťkrát.

„Pre mňa bolo dôležité, aby som hrával pravidelne, toto sa naplnilo. Podarilo sa mi aj pomôcť tímu gólmi a asistenciami. Z môjho pohľadu pôsobenie v R. Sobote naplnilo očakávania, ktoré som mal. Myslím si, že táto sezóna ma v niečom posunula ako hráča dopredu. Zápasová prax je oveľa viac, ako niekde len trénovať a prípadne nastupovať na pár minút,“ skonštatoval Gembický. Gemerčania obsadili v súťaži piate miesto. „Mrzia nás niektoré zápasy, v ktorých sme stratili body. Mohli sme skončiť vyššie, ale cieľ sme splnili,“ poznamenal.

Sebastián Gembický začínal s futbalom v FK Jesenské, odkiaľ prešiel do MŠK Rimavská Sobota, kde pútal pozornosť už v žiackom veku. Jeho ďalšou zastávkou bol DAC 1904 Dunajská Streda, kde preukazoval v prvej dorasteneckej lige kanonierske schopnosti. V roku 2020 prestúpil do Spartaka Trnava, kde však príležitosť vo Fortuna lige nedostal. Nastupoval v druhej lige za FC Petržalka, ktorá bola vtedy farmou Trnavy. V minulom ročníku hosťoval v MFK Zemplín Michalovce a pripísal si na konto deväť štartov v najvyššej súťaži. Nastupoval tiež za treťoligové Sobrance, ktoré boli farmou Michaloviec.

V lete minulého roka sa do R. Soboty vrátil po šiestich rokoch. MŠK posilnil v priebehu sezóny. „Bol to pekný pocit. Každému sa páči hrať doma, pred ľuďmi, ktorí ho poznajú,“ reagoval bývalý mládežnícky reprezentant. Ako dodal, zatiaľ nie je jasné, kde bude pôsobiť v novom ročníku. „Chcel by som hrať vyššiu súťaž. Uvidíme, aké možnosti budú v hre. Veľa záleží na tom, či mi budú ponuky sedieť,“ uviedol Sebastián.

Strelci gólov
Rimavskosobotské mužstvo nastrieľalo v tretej lige 58 gólov. Do streleckej listiny sa okrem trojlístka Macejko, Gembický a Vujoševič zapísalo desať ďalších hráčov. Csaba Juhász dal šesť gólov, päťkrát prekonal brankárov Kevin Oláh a štyrikrát Erik Ľupták. Jakub Rakyta, Dominik Iboš a David A. Fadairo majú na konte po dva presné zásahy a po jednom štvorlístok Peter Petrán, Gabriel Halabrín, Lukáš Lupták a Marko Kelemen.

Zdroj: vobraze.sk