Ema Kapustová predviedla ďalšiu parádu. Revúčanka získala na majstrovstvách sveta druhé striebro

Druhýkrát prenikla na stupne víťazov. Na majstrovstvách sveta v letnom biatlone si opäť pripísala na konto skvelý výsledok. Ema Kapustová získala v dnešných stíhacích pretekoch junioriek na 7,5 km striebornú medailu. Dvadsaťročná Revúčanka urobila jednu chybu na strelnici. Titul si vybojovala Bulharka Lora Hristovová. Tá síce strieľala horšie ako Kapustová, lenže vo finiši ju predbehla o dve sekundy. Dejiskom svetového šampionátu je Osrblie. Ema Kapustová obsadila druhé miesto aj vo včerajších rýchlostných pretekoch na 6 km. Predstihla ju rovnako táto bulharská reprezentantka.

Kapustová (Otchenash Team) je odchovankyňou revúckeho biatlonu. Trénuje ju Martin Otčenáš. Ema Kapustová v cieli skonštatovala, že Lora Hristovová mala „fakt dobrú bežeckú formu.“ „Dnes som toho mala už dosť. Mala som motiváciu, bola tam vidina prvého miesta, že je to blízko. Ale mala som už tak naložené, že aj keď človek chce, nešlo to. Nohy mi stvrdli. Škoda,“ vravela pred novinármi. Poznamenala, že ju držala streľba. „Bežecky som vôbec nestačila v poslednom kole na Loru. Je lepšia. Dúfam, že sa čoskoro stretneme znovu na pretekoch a budem jej to môcť vrátiť,“ pokračovala.

„Bol to boj. V konečnom dôsledku je však druhé miesto super. Cením si včerajšie i dnešné striebro. Jasné, že v stíhacích pretekoch to bolo fakt tesné. S výkonom hlavne na strelnici som bola spokojná. Bežecky to dnes nebolo ideálne. Mala som čo robiť už od tretieho kola. Celkovo to ale hodnotím pozitívne. Je to dobrý odrazový mostík do zimy,“ uviedla pre vobraze.sk Ema Kapustová, ktorá po poslednej streľbe figurovala na vedúcej pozícii, ale Hristovová ju napokon predstihla. „Mala som toho po fyzickej stránke dosť, no bojovala som, čo sa dalo. Nestačilo to však. Prakticky pred cieľovou rovinkou som to prehrala,“ poznamenala mládežnícka reprezentantka. Podľa jej slov po striebre v sobotňajších rýchlostných pretekoch nebol čas oslavovať.

V stíhacích pretekoch junioriek zápolila tiež Revúčanka Tamara Molentová (ŠK Železiarne Podbrezová), ktorá obsadila šestnástu priečku. Zo Sloveniek bola druhá najlepšia. Stíhacie preteky nadväzovali na včerajšie rýchlostné.

„Ema Kapustová dosiahla fantastické výsledky. Všetci sme sa s ňou veľmi tešili. Bolo to v jej podaní super účinkovanie. Verila som pred šampionátom, že získa medailové umiestnenia,“ povedala pre vobraze.sk sedemnásťročná Molentová. Tá zažila premiéru na majstrovstvách sveta v letnom biatlone. V superšprinte junioriek na 7,5 km obsadila sedemnáste miesto a v rýchlostných pretekoch na 6 km sa umiestnila na devätnástej priečke. K tomu pridala šestnáste miesto v spomínaných stíhacích pretekoch. „Po bežeckej stránke som bola s predvedenými výkonmi celkom spokojná, ale urobila som dosť veľa streleckých chýb, ktoré ma pripravili o lepšie umiestnenie. Bolo to dobré, ale mohlo to byť ešte aj lepšie. Najviac som bola spokojná s dnešnými stíhacími pretekmi,“ zhodnotila svoje účinkovanie na svetovom šampionáte v Osrblí Tamara Molentová.

Zdroj: vobraze.sk, Slovenský biatlon, foto: Igor Stančík, FB Slovenský biatlon