Džudista z R. Soboty ovládol Prahu

Podaril sa mu parádny výsledok. Džudista Viktor Ádám z Rimavskej Soboty naplno zažiaril na turnaji Európskeho pohára juniorov v Prahe, ktorý sa konal minulý víkend. Kraľoval v hmotnostnej kategórii do 100 kg. Člen banskobystrickej Dukly si vybojoval premiérovú zlatú medailu na podujatiach takéhoto rangu. Vo svetovom rebríčku mu už patrí štvrtá priečka.

„Som spokojný a veľmi šťastný. Je to moje prvé prvenstvo na turnajoch Európskeho pohára v kariére. Konečne som sa toho dočkal. Z tohto hľadiska to bolo pre mňa dôležité. Ešte viac ma to nabudilo na ďalšie turnaje, vrátane blížiacich sa juniorských majstrovstiev sveta. Táto medaila mi pomohla po psychickej stránke. Je to najcennejší kov, aký mám v zbierke,“ povedal pre vobraze.sk Viktor Ádám.

V prvom kole mal Viktor Ádám voľný žreb. Potom zdolal českého reprezentanta Dudyho, v semifinále pokoril Slováka Maťašejeho a vo finále vyhral nad Nemcom Kappelmeierom. „Turnajové prvenstvo v Prahe ma prekvapilo. Všetky tri zápasy som vyhral pred časovým limitom. Zdolal som súperov, ktorí sú na dobrej výkonnostnej úrovni. Čecha Dudyho poznám a v ten deň, keď sme sa stretli, som bol lepší ako on. Benjamín Maťašeje je môj kamarát a tréningový sparingpartner, bolo to 50:50. Zdolal som ho na držanie. Najviac ma potrápil nemecký súper vo finále. Viedol som nad ním, potom vyrovnal, v závere som ho však hodil a zabezpečil si prvé miesto,“ priblížil dvadsaťročný Ádám.

V auguste sa predstaví na majstrovstvách sveta juniorov. Ich dejiskom bude ekvádorské mesto Guayaquil. „Zatiaľ mám pred svetovým šampionátom dobré pocity. Odletím tam určite s medailovými ambíciami. Uvidíme, ako tam dopadnem,“ povedal odchovanec TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album V. Ádáma