Gynekológ Patrik Horváth čoskoro otvorí ambulanciu v R. Sobote

MUDr. Patrik Horváth, MBA

Pracujem ako gynekológ a v Rimavskej Sobote otvorím od začiatku októbra ambulanciu. Volám sa Patrik Horváth, mám 26 – ročnú prax. Pochádzam z Rimavskej Soboty, kde zároveň žijem spolu s manželkou – rovnako lekárkou Janou Horváth-Berčíkovou (diabetologička a endokrinologička) a desaťročnou dcérkou. Hovorím po slovensky, maďarsky, anglicky a nemecky.

V Rimavskej Sobote som začal pracovať v roku 1998, po skončení štúdia na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracoval som tu aj s manželkou päť rokov, kým sme neodišli do Česka. Tam sme pôsobili desať rokov, pretože úroveň zdravotníctva a medicínskych znalostí v Česku bola a stále je, bohužiaľ, na oveľa vyššej úrovni ako na Slovensku.

Pracoval som na jednej z najväčších kliník v Česku, v Krajskej nemocnici T.Bati v Zlíne. Je to nemocnica, kde sme mali ročne vyše 3 000 pôrodov , operovalo sa denne na troch operačných sálach a chodili tam lekári z celej Európy na zaškoľovacie kurzy, pretože to bolo onkogynekologické, urogynekologické a perinatologické centrum. Vykonávali sme tie najväčšie operačné výkony, aké sa vo svete robia a ročne bolo odoperovaných vyše 10 000 pacientiek.

Z nemocnice som prešiel po ôsmich rokoch na kliniku reprodukčnej medicíny v Zlíne a pomáhal párom s problémom sterility. Za vyše dva roky som pomohol stovkám párov a maminkám k šťastiu – porodiť vytúžené dieťatko. Samozrejme, naďalej som pracoval a slúžil aj v Krajskej nemocnici T.Bati.

Po vyše desiatich rokoch sme sa však rozhodli, že je čas kvôli rodine na návrat a aj zužitkovať naše vedomosti i  zručnosti v Rimavskej Sobote. V roku 2012 som nastúpil do rimavskosobotskej nemocnice a pôsobil v nej ako lekár na oddelení. Podelil som sa s kolegami so znalosťami a zručnosťami, ktoré som so sebou priniesol. Vlastnú súkromnú gynekologickú ambulanciu som si otvoril vo Fiľakove v roku 2014 a tam pracujem doteraz.

Nakoľko aktuálna situácia v Rimavskej Sobote ohľadne gynekologicko-pôrodníckej starostlivosti nie je optimálna a je tu nedostatok lekárov, oslovilo ma veľké množstvo pacientiek, či by som si otvoril ambulanciu aj v R. Sobote, aby nemuseli za mnou cestovať. Tejto požiadavke som vyhovel, a preto od prvého októbra otváram gynekologicko-pôrodnícku ambulanciu na Ulici Daxnerovej 44, vedľa budovy starého gymnázia, ide o priestory bývalej ambulancie Drahoslavy Benedekovej.

Ambulancia bude špičkovo vybavená najmodernejším ultrazvukovým 4D prístrojom, čo bude pre maminky potešujúce a, samozrejme, pripravujeme veľa noviniek, ktoré chystáme ako prekvapenie.

„Rád privítam všetky pacientky, ako aj pacientky doktorky Ivety Bachňákovej, ktorá by mala tento mesiac končiť vo svojej ambulancii v Rimavskej Sobote. Moja ambulancia vo Fiľakove zostane pritom naďalej otvorená. „

Kontakt: MUDr.Patrik Horváth MBA. mudrhorvath@gmail.com mobil do ambulancie : 0918110 519, www.gynekologfilakovo.sk

Zdroj: PR-článok