Kultúrno výchovné OZ Láčho drom hľadá talenty

Kultúrno výchovné OZ Láčho drom so sídlom v Kokave nad Rimavicou bude realizovať projekt  Poďme zachovať spoločne rómsku pieseň v dňoch 16.septembra do 20. septembra s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín SR.

Cieľom projektu bude príprava umeleckých workshopov rómskych detí z piatich osád na východnom Slovensku, realizácia lokálnych koncertov a záverečného galakoncertu spojeného so súťažnou prehliadkou najlepších rómskych talentov. Vybrané detské talenty sa budú mesiac pripravovať formou umeleckých workshopov pod dohľadom mentora.

Po príprave  dostanú šancu prezentovať svoje umenie v speve, v hre na hudobný nástroj, v tanci na samotnom pripravovanom  galakoncerte koncerte Rómska superstar 2020 v Chminianskych Jakubovanoch 20.septembra. Doprovod im bude robiť známa skupinya Sendreiovcov a Kokavakere lavutára pred rodičmi účinkujúcich,  osloveným osadníkmi a  širokou verejnosťou v obci.  Prínosom koncertov bude hlavne napomôcť rómskym deťom a mládeži, ktoré získajú šancu prejaviť svoj talent, zviditeľniť sa, zdokonaliť sa a tiež si pripomenúť svoju kultúru pre zachovanie pre nastupujúcu generáciu.

Zdroj: Kultúrno výchovné OZ Láčho drom