Vo vodnej nádrži sa utopil Soboťan. Zachraňovať mal syna

Vo vodnej nádrži na Teplom Vrchu sa utopil 27-ročný Soboťan Robert. Mal sa so synom padleboardovať, a keď chlapec spadol do vody, mal ho zachraňovať. Podarilo sa, no z vody sa potom už nevynoril. Jeho telo hľadali privolaní hasiči niekoľko hodín. Ako dnes pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, polícia vo Veľkom Blhu začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenie. Telo potápači vytiahli okolo 21.45 hodine. Hľadali ho zhruba od 15-tej hodiny. „Lekár na mieste konštatoval smrť bez cudzieho zavinenia a nariadil vykonať zdravotno-bezpečnostnú pitvu,“ skonštatovala Faltániová.

Na mieste boli dve vozidlá Hasičského a záchranného zboru. Okrem jednotky z R. Soboty bolo privolane vozidlo aj z Banskej Bystrice. Telo nezvestného hľadali pomocou sonaru na vytipovaných miestach, kde došlo k nešťastiu. Čln s potápačmi pátral neďaleko hrádze a bóje, v strede medzi dvomi strediskami Ormet a Drieňok.

Vo vodnej nádrži toto leto prišiel o život už druhý človek. K prvej tragédii došlo začiatkom júla, utopil sa tam 19-ročný mladík z Liptovskej Tepličky, v okrese Poprad.

Zdroj: vobraze.sk