VIDEO: Pripitý vodič sa spoluobčanom postaral o celovečerný program

Vodič pod vplyvom alkoholu, ktorý si sadol za volant Peugeotu, sa včera večer postaral o niekoľkohodinový program pre svojich spoluobyvateľov. V pohotovosti boli všetky záchranné zložky. Na svojom vozidle prechádzal úzkou cestou popri miestnom potoku. Nazvládol však rovnú cestu a prerazil zvodidlá. Ak pre vobraze.sk potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, dychovou skúškou mu zistili 0,79 mg/l alkoholu 1,65 promile. Hoci čakal aj na opakované meranie, ktoré boli ešte vyššie, vytiahnutia auta sa už nedočkal. V policajnom aute ešte vysvetľoval, ako ho pootáčalo zo strany – na stranu, noc potom strávil v cele predbežného zadržania.

„Keďže nafúkal nad jedno promile, ide o trestný čin a bolo mu vznesné obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ skonštatovala policajná hovorkyňa na adresu 39-ročného muža z Hodejova. O jeho treste bude rozhodovať sudca v superrýchlom konaní. Zo zákona mu hrozí až jeden rok za mrežami. Polícia eviduje nehodu bez zrannenia, išlo o jednorázové ošetrenia.

Hasiči mali skomplikovanú úlohu kvôli nedostupnému terénu, kde nevedeli bezpečne použiť ťažkú techniku. Navijakom preto najskôr museli vozidlo pritiahnuť v potoku na bezpečné miesto. Tu ho už hydraulickou rukou vytiahli a položili na asfaltovú cestu.
Mali početnú divácku kulisu domácich obyvateľov, dospelých a aj deti. Neostalo však len pri pozeraní, niektorí chlapi sa chytili činu a pomáhali naťahovať ťažké lano až k autu.

Zdroj: vobraze.sk