V prípade zastrelených koní padlo obvinenie. Vyšetrovanie prebralo špeciálne oddelenie

V prípade zastrelených koní, ku ktorému došlo v Starej Bašte, padlo obvinenie. Od minulého mesiaca prípad patrí pod oddelenie odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality. Ako pre vobraze.sk priblížila Denisa Bárdyová hovorkyňa Prezídia PZ, v predmetnej veci bolo vznesené obvinenie osobe Ing. P. M. za zločin poškodzovania cudzej veci spáchaný v súbehu s prečinom týrania zvierat. Vyšetrovatelia aktuálne vykonávajú zostávajúce procesné úkony. 

„K zmene právnej kvalifikácie pri vznesení obvinenia oproti kvalifikácii pri začatí trestného stíhania došlo na základe výsledkov vyšetrovania počas prípravného konania, najmä na základe záverov znaleckého dokazovania znalca z odboru veterinárneho lekárstva,“ dodala. 

K prípadu, ktorý nemá obdoby, došlo koncom roka 2020. Páchateľ strieľal smerom do obce. Tri zastrelené kone boli z pozemku odvezené. Polícia ich našla o pár dní na poliach, ktoré užíva miestny podnikateľ. O zastrelených koňoch majiteľov informoval tamojší podnikateľ a zároveň poľovník. Podľa polície vznikla škoda odhadnutá minimálne na 20 tisíc eur. 

Zdroj: vobraze.sk