V okrese R. Sobota mali obchodovať s pervitínom, NAKA im klepla po prstoch

Za mrežami skončili traja muži, obvinili ich z obchodovania s drogami. Ich revírom mal byť okres Rimavská Sobota, Lučenec, Veľký Krtíš, Poltár, Zvolen, Detva a Revúca. Informuje o tom dnes Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti. Kuláči zasahovali v Lučenci. Ako ďalej uvádzajú, vyšetrovateľ už obvinil Jána B. (49) z Gregorovej Viesky, Eduarda B. (37) z Tomášoviec a Petra L. z Lehôtky. Obvinení mali od roku 2018 zabezpečovať pervitín a distribuovať ho dílerom a konzumentom.

Sudca pre prípravné konanie vzal všetkých troch do väzby. V prípade dokázania viny hrozí jednému z nich trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov u dvoch na tri až 10 rokov.

Počas akcie Tréner na dílerov pervitínu vykonala polícia domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, ako aj zadržaných osôb. „U jednej z nich sme našli takmer 100 g drogy. Išlo o pervitín vysokej kvality a čistoty z ktorého by bolo možné pripraviť 1900 dávok v hodnote 5-tisíc eur,“ informuje Polícia SR. Zaistené mali byť tiež zariadenia a prostriedky na váženie a balenie drog spolu s 81-tisíc eur v hotovosti, kde je dôvodné podozrenie, že sú výnosom z drogových obchodov.

Zdroj: vobraze.sk, Polícia SR