Sudca vzal muža z Hajnáčky do väzby. Útočiť mal dreveným kolom

Okresný súd Rimavská Sobota

Starosta obce Hajnáčka Ivan Poprocký nepokoje v súvislosti s minulotýždňovou vraždou dôchodcu nezaznamenal. „Aj napriek tomu, že je to takáto smutná udalosť, nemôžem povedať, že by boli v obci problémy podobného charakteru, napádania alebo slovných narážok,“ povedal pre vobraze.sk Poprocký. Dôchodca z Hajnáčky bol podľa neho skôr nedôverčivý.

„Mal trochu zvláštnu povahu, ale bol to dobrý chlap a na svoj vek v dobrej kondícii. Žil sám, aj napriek tomu, že mal neďaleko svoju rodinu,“ povedal pre vobraze.sk Poprocký. Ako spomenul, medzi sviatkami bol na úrade a zabezpečovali drevo, ktoré si neskôr kúpil a mali mu s ním aj pomôcť. Bol po operácii zraku a pomáhali mu vybaviť pomoc na drobné nákupy. Podarilo sa im vybaviť aj umiestnenie do tamojšieho domova dôchodcov, no so starostom ostali na tom, že pokiaľ bude v dobrej kondícii, tak to nebude potrebné. Bol rodákom z Blhoviec, kde by zrejme mal byť aj pochovaný. Kedy bude pohreb, starosta zatiaľ povedať nevedel. Pravdepodobne ešte nebol vystavený úmrtný list.  

Polícia po tomto skutku vzala dvoch ľudí. Ten, ktorý mal v minulosti problémy so zákonom, ostal vo väzbe. Mal byť v podmienke a na svedomí lúpežné prepadnutie pred pár rokmi. Podľa starostu obce pred pár rokmi k jeho usvedčeniu dopomohol kamerový systém. „V obci máme monitorované už aj nové časti, takže už aj z tohto hľadiska sme v kontakte a v spolupráci s políciou,“ poznamenal Poprocký.

Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, 33-ročného muža vzal včera sudca do väzby. Obvinený je z obzvlášť závažného zločinu vraždy a z prečinu porušovania domovej slobody. Dôchodcu z Hajnáčky mal napadnúť dreveným kolom. Kriminalisti muža vypátrali a zadržali v krátkom čase. K dôchodcovi mal prísť v stredu (4.1.) v popoludňajších hodinách. „Obvinený bez súhlasu a vedomia majiteľa vošiel do domu. Pri vstupe do domu mal v ruke drevený kôl, ktorým  napadol 86-ročného majiteľa. Spôsobil mu zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ uvádza polícia na sociálnej sieti. Po spáchaní skutku z miesta činu mal tridsiatnik ujsť.

Privolaný lekár na mieste skonštatoval smrť a na miesto bol privolaný súdny znalec, ktorý  vykonal súdnu pitvu. Na základe výsledkov zo súdnej pitvy bol prípad kvalifikovaný ako obzvlášť závažný zločin vraždy.  

Netrvalo dlho a policajti v sobotu ráno (7.1.) zadržali podozrivú osobu. Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvinil 33-ročného muža z Hajnáčky.

Polícia vyšetruje vraždu dôchodcu. Vypátrala podozrivého a už ho aj obvinila

Zdroj: vobraze.sk