Rimavskosobotskí policajti zaistili najmä marihuanu a metamfetamín

Rimavskosobotská kriminálka zaistila v priebehu minulého roka drogy pri šiestich raziách. V jednom prípade sa jej to nepodarilo. Ako pre vobraze.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, policajti oddelenia kriminálnej polície v Rimavskej Sobote v roku 2022 zaistili najmä marihuanu v celkovom množstve približne 1 211 gramov a metamfetamín v celkovom množstve 3 250 mg.

Podľa policajnej hovorkyne sa drogová scéne nemenila z hľadiska lokalít užívania. Naďalej sú to bytové či nebytové priestory, ako sú napríklad garáže. Tieto lokality sa zmenili v pandemických rokoch 2020 a 2021, kedy boli zatvorené herne, bary či diskotéky.

Drogy úradovali aj za volantom. Minimálne v jednom prípade došlo aj k tragickej dopravnej nehode. Mladý vodič zo Zacharoviec v máji nezvládol prejazd zákruty a zomrel zakliesnený v aute. V krvi mal drogy. Pod vplyvom drog či omamných látok odchytili dopravní policajti v priebehu minulého roka v cestnej premávke okresu Rimavská Sobota celkovo 18 vodičov. Ide o menší počet ako v predošlom roku. Vo všetkých prípadoch boli vodičom zadržané vodičské preukazy. Podľa informácií z dopravnej polície na skríning moču, ktorý preukáže prítomnosť drog, posielajú len podozrivých vodičov. Neskôr im je odobratá aj krv.

Za preukázanú jazdu pod vplyvom drog hrozí zo zákona aj finančná pokuta vo výške 200 až 1 000 eur a zákaz činnosti vedenia motorového vozidlá do 5 rokov.

Zdroj: vobraze.sk